Darmowa dostawa od 299,00 zł
Do darmowej wysyłki brakuje Ci 299,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Leki przeciwbólowe, przeciwzapalne

( ilość produktów: 124 )

Ból o różnym pochodzeniu potrafi skutecznie utrudnić lub nawet uniemożliwić codzienne funkcjonowanie. Dlatego warto zawsze mieć w domowej apteczce tabletki przeciwbólowe, maści i żele przeciwzapalne i przeciwbólowe czy tabletki musujące zmniejszające ból.

Jakie preparaty na ból stosować?

Leki przeciwbólowe (określane także jako analgetyki) to grupa substancji chemicznych powodujących zniesienie czucia bólu. Środki przeciwbólowe zawierają substancje o działaniu znieczulających o rożnym składzie i znoszące ból o różnym nasileniu. Najpopularniejsze to te oparte na paracetamolu lub ibuprofenie. Paracetamol ma działanie przeciwbólowe i przeciwgorączkowe, z kolei ibuprofen działa nie tylko na ból, ale także ma działanie przeciwzapalne. Aby wiedzieć, jak skutecznie radzić sobie z bólem, należy stosować leki odpowiednio dobrane do rodzaju dolegliwości. Inne preparaty przeciwbólowe będą odpowiednie na ból gardła, inne na ból głowy, a jeszcze inne na ból zatok, bóle menstruacyjne, bóle mięśni i stawów lub ból podczas przeziębienia lub gorączki. Apteka proponuje wiele środków przeciwbólowych bez recepty, dlatego warto wiedzieć, co na ból najlepiej zastosować. Często zastanawiamy się, co na ból zęba, a co na ból gardła? Apteka oferuje szereg preparatów przeciwbólowych dedykowanych konkretnym dolegliwościom, np. tabletki na bóle menstruacyjne, poza działaniem przeciwbólowym, mają także właściwości rozkurczowe, co znacznie zmniejsza dyskomfort podczas pierwszych dni miesiączkowania.

Leki przeciwbólowe dla dzieci

Rodzice często niepokoją się, gdy ich dziecko coś boli. Należy wówczas sięgnąć po preparaty na ból dedykowane właśnie dla najmłodszych pacjentów. Leki na ból u dziecka bez recepty to najczęściej preparaty z paracetamolem dla dzieci. Stosuje się je przy bólu o różnym pochodzeniu oraz gdy pojawi się gorączka. U nieco starszych dzieci na ból stosuje się także leki z ibuprofenem, które działają także przeciwzapalnie i łagodzą objawy wielu chorób.

Ból stawów i mięśni – co na ból pleców i kręgosłupa

Nieco inną kategorię leków przeciwbólowych stanowią preparaty na dolegliwości ze strony narządu ruchu. Tutaj przede wszystkim stosuje się maści przeciwbólowe i żele przeciwzapalne, plastry rozgrzewające. Na ból pleców, ból stawów czy ból kręgosłupa należy stosować dedykowane preparaty, które mają także działanie przeciwzapalne.

pixel