Darmowa dostawa od 299,00 zł
Do darmowej wysyłki brakuje Ci 299,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Nietrzymanie moczu - leki

( ilość produktów: 22 )

Nietrzymanie moczu to dosyć powszechny, choć często bagatelizowany problem. Dolegliwość ta dotyka nie tylko starszych osób, kobiet w okresie menopauzy, ale także mężczyzn z chorobami prostaty, zmagają się z nią osoby w każdym wieku, także te po zabiegach chirurgicznych. Popuszczanie moczu to niekontrolowany wypływ (wyciekanie) moczu z pęcherza moczowego. Przyczyny nietrzymania moczu (NTM) są różne: nieprawidłowe funkcjonowanie poszczególnych odcinków układu moczowego, choroby układu nerwowego, przebyte ciąże.

Popuszczanie moczu w ciąży zdarza się dosyć często i wynika z uciskania zwiększającej się macicy na pęcherz moczowy. Nietrzymanie moczu po porodzie utrzymuje się jeszcze przez jakiś czas, jednak potem może samoistnie wyleczyć się.

Innym rodzajem NTM jest wysiłkowe nietrzymanie moczu, kiedy popuszczanie moczu zdarza się w czasie aktywności fizycznej, podczas kaszlu i kichania, a także przy podnoszeniu ciężkich przedmiotów.

Jak leczyć nietrzymanie moczu?

Leczenie nietrzymania moczu opiera się na terapii farmakologicznej oraz ćwiczeniach wspomagających funkcjonowanie mięśni odpowiedzialnych na trzymanie moczu. Leki na nietrzymanie moczu i odpowiednia higiena to podstawa radzenia sobie z tą dolegliwością na co dzień. Kapsułki i tabletki na nietrzymanie moczu oparte są na wyciągach roślinnych będących bogatym źródłem izoflawonów i fitoestrogenów, który stymulują pracę i wzmacniają mięśnie układu moczowego. Te roślinne preparaty na nietrzymanie moczu dostępne w aptece bez recepty zawierają wyciągi z liści pokrzywy, nasion soi czy z pestek dyni. Leki na popuszczanie moczu zawierają także szereg witamin i minerałów (np. wit. B12, C, D), które dodatkowo korzystnie wpływają na naczynia krwionośne i pracę układu nerwowego.

Sposoby na nietrzymanie moczu

Codzienne funkcjonowanie ułatwiają podpaski, majtki, pieluchomajtki, podkłady i wkładki na nietrzymanie moczu, dostosowane do stopnia (lekki, średni, ciężki) dolegliwości i stanu chorego. Apteka oferuje dyskretne, chłonne i wygodne wkładki na nietrzymanie moczu dla kobiet i dla mężczyzn, które dodatkowo zatrzymują nieprzyjemny zapach.

pixel