Darmowa dostawa od 299,00 zł
Do darmowej wysyłki brakuje Ci 299,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Leki na grzybicę - żele, preparaty

( ilość produktów: 30 )

Grzybica paznokci i skóry należy do najczęstszych chorób skórnych. Grzybica skóry to choroba trudna do leczenia ze względu na jej przewlekłość oraz skłonność do powracania. Objawy grzybicy często mylone są z innymi chorobami skóry, co opóźnia prawidłowe postawienie diagnozy i odpowiednio wczesne rozpoczęcie leczenia.

Co na objawy grzybicy?

Grzybica skóry pierwsze objawy daje w postaci swędzenia, złuszczających się pęcherzyków, zmiany barwy skóry, pieczenie i zaczerwienie błon śluzowych. W zależności od lokalizacji objawy grzybicy mogą być nieco różne: łupież i swędzenie gdy powodem jest grzybica skóry głowy, łamliwość, zażółcenie i pękanie paznokci, gdy przyczyną jest grzybica paznokci lub grzybica stóp (tutaj jeszcze dodatkowo może dojść do łuszczenia się skóry na stopach oraz może pojawić się nieprzyjemny zapach), pieczenie, swędzenie i zaczerwienienie okolic intymnych gdy pojawia się grzybica pochwy, bolesność, zaczerwienienie i trudności w jedzeniu gdy przyczyną jest grzybica jamy ustnej.

Jak działają leki na grzybicę?

Preparaty i leki na grzybicę paznokci działają wielokierunkowo. Z jednej strony mają przynieść ulgę w dokuczliwych objawach, a z drugiej leczyć je i zapobiegać rozprzestrzenianiu się infekcji na inne partie ciała. Biorąc pod uwagę dolegliwość, jaką jest grzybica paznokci, leczenie jest zwykle długotrwałe. Leki na grzybicę paznokci, stóp i skóry oparte są na miejscowym działaniu przeciwgrzybiczym. Już przy pierwszych objawach warto sięgnąć po preparat na grzybicę paznokci w postaci żelu, maści, kremu lub aerozolu, który nie tylko złagodzi objawy, ale też pozwoli na eliminację chorobotwórczego grzyba. Na grzybicę stóp poleca się także pudry lecznicze, które oprócz działania przeciwgrzybiczego, mają także właściwości przeciwpotne i odkażające, co zapobiega przed rozprzestrzenianiem się infekcji. Na grzybicę paznokci leki oparte są na różnych substancjach czynnych np. w postaci mikonazolu. Terapię obejmującą leki na grzybicę paznokci bez recepty warto uzupełnić o odkażające dezodoranty do stóp oraz przeciwgrzybicze lakiery do paznokci. Apteka oferuje także preparaty na inne rodzaje infekcji grzybiczych, np. leki bez recepty na grzybicę pochwy z klotrimazolem oraz inne maści, kremy i żele o działaniu przeciwgrzybiczym.

pixel