Darmowa dostawa od 299,00 zł
Do darmowej wysyłki brakuje Ci 299,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Leki na uspokojenie - tabletki, krople uspokajające na stres

( ilość produktów: 58 )

Stres definiowany jest w różny sposób. Jedna z definicji mówi, że jest to bodziec zewnętrzny, wywierający wpływ na organizm np. hałas, infekcja czy konflikt z bliską osobą. Ogólnie mówiąc stres jest reakcją organizmu na czynniki zewnętrzne. Z reguły stres ma działanie demobilizujące. Na nielicznych stres wpływa mobilizująco.   Stres w dzisiejszych czasach towarzyszy nam niemalże wszędzie, w szkole, w pracy, w domu. Jednak ważne jest aby umieć sobie z nim poradzić i uodpornić, ponieważ długotrwały stres bywa destrukcyjny dla całego organizmu.  

Jakie są objawy stresu?

Stres przyspiesza oddech, bicie serca, zwiększa się potliwość. Może również powodować nudności, wymioty, brak apetytu, czasem nawet biegunki. Częstym objawem reakcji na stres jest uporczywy ból głowy. Długotrwały stres może być przyczyną złego samopoczucia, osłabia organizm, spada odporność i organizm staje się bardziej podatny na infekcje.    

Jak poradzić sobie ze stresem?

Jednym z istotnych elementów radzenia sobie ze stresem jest możliwość zwrócenia się do bliskich osób w przypadku trudnej sytuacji. Dbanie o dobre relacje z bliskimi jest skutecznym sposobem na radzenie sobie ze stresem. Innym elementem jest sen. Wypoczęty organizm jest odporny na stres. Równie ważna jest aktywność fizyczna, podczas której uwalniane są endorfiny- naturalne substancje, które działają uspokajająco, zmniejszają napięcie ale również poprawiają samopoczucie.    

Jakie leki na stres zastosować?

W aptekach dostępnych jest wiele leków na uspokojenie bez recepty. Preparaty te w głównej mierze zawierają ekstrakty lub wyciągi roślinne m.in. z melisy, różańca górskiego, kozłka lekarskiego, szyszek chmielu, dziurawca. Rośliny te dzięki związkom w nim zawartym działają uspokajająco, odprężająco, wyciszają organizm. Dostępne są w formie tabletek jak i herbatek do picia. Leki na uspokojenie mają za zadanie łagodzić skutki stresu i obniżonego nastroju. Innymi lekami na stres są leki przeciwbólowe zawierające paracetamol i dodatek difenhydraminy. Paracetamol zmniejsza towarzyszący stresowi ból głowy natomiast difenhydramina wywiera działanie nasenno-uspokajające. Preparaty na stres zawierają również dodatek witamin z grupy B, magnez, które mają pozytywny wpływ na funkcjonowanie neuroprzekaźników i poprawiają samopoczucie. Leki na uspokojenie są w formie kropel jak i tabletek.

pixel