Darmowa dostawa od 299,00 zł
Do darmowej wysyłki brakuje Ci 299,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Choroba lokomocyjna - leki dla dzieci, dorosłych

( ilość produktów: 10 )

Nudności i wymioty towarzyszące chorobie lokomocyjnej potrafią skutecznie popsuć niejedną podróż. Wiele osób, właśnie ze względu na chorobę lokomocyjną u dzieci, rezygnuje z dalekich podróży. Nie należy się jednak obawiać tej dolegliwości, ponieważ apteka oferuje skuteczne sposoby na chorobę lokomocyjną, leki dla dorosłych i dla dzieci.

Przyczyny i objawy choroby lokomocyjnej

Objawy choroby lokomocyjnej są znane każdemu. Ból i zawroty głowy, nudności i wymioty, suchość w ustach lub nadmierne ślinienie się wynikają z błędnego funkcjonowania błędnika. Choroba lokomocyjna i jej nieprzyjemne objawy są spowodowane niezgodnością bodźców przesyłanych do mózgu z narządu wzroku (który rejestruje ruch) oraz z narządu równowagi (który nie odnotowuje zmiany położenia ciała, jednak jest wrażliwy na zmiany prędkości, gwałtowne hamowanie i przyspieszanie). Objawy choroby lokomocyjnej pojawia się niedługo po rozpoczęciu podróży, a ustępują po jej zakończeniu, choć może występować pewne osłabienie organizmu.

Leki na chorobę lokomocyjną dla dzieci

Szczególnie dokuczliwa jest choroba lokomocyjna u dzieci (nawet u niemowląt). Leki na chorobę lokomocyjną są przystosowane dla małych pacjentów i w aptece można kupić je jako kolorowe smaczne pastylki do ssania, syropy, tabletki dla dzieci, a nawet lizaki. Dla dorosłych apteka oferuje przede wszystkim tabletki, opaski oraz gumy do żucia. Dostępne są także akupresurowe plastry na chorobę lokomocyjną, bezpieczne nawet dla dzieci i kobiet w ciąży, oparte na zasadach akupresury chińskiej. Leki na chorobę lokomocyjną mają albo działanie przeciwhistaminowe (np. tabletki z dimenhydraminą, prometazyną) lub oparte są na naturalnych wyciągach (np. z imbiru). Ich rolą jest łagodzenie objawów, hamowanie nudności i wymiotów, przeciwdziałaniu bólowi głowy. Leki na chorobę lokomocyjną należy przyjmować odpowiednio wcześnie przed podróżą, niektóre mogą wywoływać senność, osłabienie oraz suchość w ustach. Apteka internetowa oferuje szeroki wybór preparatów na chorobę lokomocyjną dla dorosłych i dla dzieci, warto wybrać preparat najlepiej dopasowany do potrzeb swoich i najbliższych.

pixel