Maść i kremy na odparzenia dla dzieci
( ilość produktów: 4 )Przez pierwsze lata życia, kiedy dziecko nosi na co dzień pieluszkę, odpowiednia troska o skórę w okolicy pieluszkowej to podstawa codziennej pielęgnacji. Wrażliwa i delikatna skóra niemowlęcia i małego dziecka jest bardzo podatna na wszelkie podrażnienia wynikające z częstego kontaktu z moczem i kałem. Aby uniknąć odparzenia okolicy pieluszkowej należy przede wszystkim odpowiednio często zmieniać pieluszkę, stosować maść ochronną na pupę dla niemowlęcia, często myć i wietrzyć skórkę. Jeśli takie postępowanie jest niewystarczające, warto sięgnąć po skuteczne maści i kremy na odparzenia dla niemowląt.
Preparaty przeciw odparzeniom – jak zapobiec pieluszkowemu zapaleniu skóry
Jeśli niemowlę ma tendencje do odparzenia pupy i ma wrażliwą skórę okolicy pieluszkowej, warto kremy ochronne przeciw odparzeniom stosować przy każdej zmianie pieluszki. Nie jest to jednak reguła, do której wszyscy powinni się stosować. Maść na odparzenia można stosować rzadziej w zależności od potrzeb. Jedni rodzice praktykują aplikację raz dziennie (np. po kąpieli), inni sięgają po kremy na odparzenia wyłącznie po pojawieniu się pierwszych objawów pieluszkowego zapalenia skóry. Zależy to od wrażliwości skóry na drażniący wpływ moczu i kału.
Krem na odparzenia – kiedy zastosować
Pierwsze objawy podrażnionej i odparzonej skóry są bardzo charakterystyczne. Pojawia się zaczerwienie skóry, drobne krostki, skóra staje się drażliwa, a dziecko niechętnie pozwala ją czyścić i pielęgnować. Już na tym etapie należy zastosować maść lub krem na odparzenia, który załagodzi podrażnienie i pozwoli na wygojenie się zmian skórnych. Zabieg ten warto powtórzyć kilkukrotnie aż do ustąpienia objawów pieluszkowego zapalenia skóry. Nieleczone odparzenie może doprowadzić do bardzo bolesnych zmian i lekkich owrzodzeń, które są trudne do wygojenie ze względu na lokalizację zmian. Apteka internetowa oferuje maści i kremy na odparzenia z tlenkiem cynku lub te oparte na naturalnych olejkach (np. na oliwie z oliwek), witaminach (B3, B5, A , E), rumianku, alantoinie czy panthenolu.