Darmowa dostawa od 299,00 zł
Do darmowej wysyłki brakuje Ci 299,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Leki na łuszczycę - szampon, maść

( ilość produktów: 18 )

Łuszczyca jest chorobą przewleką o przebiegu zapalnym z charakterystycznymi zmianami skórnymi. Jest to choroba o podłożu immunologicznym oraz genetycznym. Przyczyną choroby głównie jest nieprawidłowe funkcjonowanie układu odpornościowego, w tym limfocytów T i cytokin. Łuszczyca cechuje się okresem remisji i nawrotu, naprzemiennie. Można wyróżnić dwa typy łuszczycy. Łuszczyca I typu jest dziedziczna i zwykle jej początek występuje w młodym wieku, natomiast łuszczyca II typu zaczyna się najczęściej między 50. 70 rokiem życia.  

Jakie są objawy łuszczycy?  

Łuszczyca charakteryzuje się typowymi grudkami w kolorze czerwonobrunatnym i drobnopłatowym złuszczaniu zajętej zmianami powierzchni. Z początku grudki są niewielkie i występują na znacznej części ciała. Rozwinięte zmiany są natomiast zdecydowanie większe i pokryte tzw. łuską. Zmiany skórne w łuszczycy mogą być w różnych miejscach ciała, jednak najczęściej łuszczyca obejmuje okolice łokci, kolan, owłosioną skórę głowy oraz paznokcie. Łuszczyca jest w postaci kilku odmian m.in. łuszczyca zwyczajna, krostkowa, uogólniona, stawowa. W przypadku wystąpienia niepokojących objawów należy niezwłocznie zgłosić się do lekarza w celu odpowiedniej diagnozy i ewentualnego leczenia.  

Metody leczenia łuszczycy. Co na łuszczycę? Co zastosować w łuszczycy?  

Wyróżnia się leczenie miejscowe i uogólnione w zależności od nasilenia choroby. Do leczenia miejscowego łuszczycy można zaliczyć preparaty keratolityczne zawierające kwas salicylowy i mocznik, które zmniejszają ilość łusek i wspomagają wchłanianie innych preparatów. Dziegcie stosowane w postaci maści lub past są to w większości leki na łuszczycę bez recepty. Inne leki na łuszczycę to glikokortykosteroidy, które wykazują działanie przeciwzapalne, i immunomodulujące oraz analogi witaminy D3 (kalcypotriol, takalcytol). Są to leki na łuszczycę na receptę. Leczenie ogólne obejmuje fototerapię i fotochemioterapię. Leki na łuszczycę na receptę to m.in. metotreksat, cyklosporyna, retinoidy oraz leki biologiczne. Leki biologiczne to leki na łuszczycę o ciężkim przebiegu i opornym na inne sposoby leczenia.   Ważne we wspomaganiu leczenia tej choroby jest prawidłowa pielęgnacja ciała i stosowanie odpowiednich dermokosmetyków na łuszczycę. Są to preparaty dostępne bez recepty w aptece: szampony, żele myjące, mydła, które zawierają delikatne substancje myjące. Dermokosmetyki mają zmniejszyć łuszczenie skóry, działają łagodząco oraz przeciwświądowo.

pixel