Darmowa dostawa od 299,00 zł
Do darmowej wysyłki brakuje Ci 299,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Witaminy dla sportowców

( ilość produktów: 5 )

Osoby regularnie uprawiające aktywność fizyczną mogą wspierać swój organizm „od środka” poprzez suplementację określonych substancji wpływających na lepszą pracę mięśni i stawów, zmniejszających zmęczenie oraz poprawiających metabolizm energetyczny. Kolagen, chondroityna, wapń, witamina D i C zawarte w suplementach na stawy dla sportowców regenerują i poprawiają ruchomość tych struktur. Tiamina, witamina C i magnez dla sportowców poprawiają pracę mięśni i wspomagają prawidłowy metabolizm energetyczny, tak ważny podczas treningów. Dodatkowo witamina C, magnez i inne substancje energetyzujące (np. żeń-szeń) zmniejszają zmęczenie i dodają energii.

Suplementy dla sportowców: kolagen, wapń, magnez, witaminy

Wiele regularnie ćwiczących osób zadaje sobie pytanie: jak wybrać suplementy dla sportowców, co jest potrzebne organizmowi osoby trenującej. Niezależnie od intensywności treningu, należy zadbać o kondycję stawów, mięśni i kości, uzupełnić niedobór magnezu i wspomóc pracę układu ruchu przed suplementację magnezu i witamin. Dobry suplement dla sportowców powinien zawierać składniki regenerujące, budujące i wzmacniające strukturę kości, chrząstki stawowej, więzadeł i ścięgien. W skład takiego preparatu powinny wchodzić: wapń dla sportowców, kolagen, witamina D, chondroityna itd. Podczas treningu organizm korzysta z dużej ilości magnezu, dlatego warto uzupełniać tę substancję, poprzez stosowanie preparatu magnezowego dla sportowców, dopasowanego do ich potrzeb i w odpowiedniej dawce.

Elektrolity i płyny nawadniające dla sportowców

Podczas treningu organizm pozbywa się nadmiaru ciepła poprzez intensywne pocenie się. Wraz z potem „uciekają” z organizmu cenne składniki mineralne. Należy je więc uzupełniać. Najlepiej jest pić gotowe napoje nawadniające dla sportowców lub stosować preparaty w postaci proszku lub tabletek do rozpuszczania o składzie zapewniającym uzupełnienie niedoboru minerałów oraz o odpowiedniej osmolarności. Apteka internetowa proponuje elektrolity dla sportowców i łatwe w przygotowaniu płyny nawadniające, które należy regularnie małymi porcjami przyjmować podczas treningu oraz po jego zakończeniu.

pixel