Darmowa dostawa od 299,00 zł
Do darmowej wysyłki brakuje Ci 299,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Leki na kaszel - tabletki, syropy

( ilość produktów: 96 )

Kaszel jest ważnym i częstym objawem wielu infekcji dróg oddechowych, i nie tylko. Aby jednak skutecznie go leczyć, warto wiedzieć, jak rozpoznać kaszel suchy od kaszlu mokrego. Już samo to rozróżnienie daje wiele informacji na temat przyczyny kaszlu. Szczególnie uciążliwy jest kaszel u dzieci, dlatego warto wiedzieć, jakie leki i syropy na kaszel należy stosować, aby złagodzić ten objaw.

Jakie leki na kaszel suchy, a jakie na kaszel mokry?

Każdy z rodzajów kaszlu wymaga leczenia innymi preparatami, dlatego na początku należy rozpoznać, z którym typem mamy do czynienia. Kaszel suchy zwykle objawia się ciągłym pokasływaniem, uporczywymi męczącymi atakami, bez jakiejkolwiek wydzieliny. Drapanie i ból gardła są typowe na początku przeziębienia i grypy, zwykle zmienia się on w kaszel mokry po kilku dniach choroby. Mokry kaszel łatwo rozpoznać, ponieważ typowe jest dla niego odksztuszanie zalegającej wydzieliny. Jest to mechanizm umożliwiający oczyszczanie dróg oddechowych z wydzieliny tworzącej się podczas choroby. Zastanawiając się, co na kaszel, przede wszystkim należy kierować się rodzajem kaszlu. Przede wszystkim leki na kaszel suchy hamują odruch kaszlowy, co zmniejsza podrażnienie gardła i dróg oddechowych. Leki i syropy na suchy kaszel hamują go, rozkurczają mięśnie gładkie oskrzeli, ułatwiają oddychanie i zmniejszają stan zapalny. Z kolei pastylki do ssania, leki i syropy na mokry kaszel nasilają kaszel, a ich składniki rozrzedzają zalegającą wydzielinę i ułatwiają jej odkrztuszanie. Ma to na celu oczyszczenie dróg oddechowych z wydzieliny i drobnoustrojów.

Tabletki, pastylki do ssania, syropy – co pomaga na kaszel i ból gardła?

Apteka internetowa proponuje wiele preparatów na kaszel. Mają one postać tabletek, syropów na ból gardła, tabletek musujących, pastylek do ssania, granulatu lub proszku do przygotowania roztworu lub płynu do bezpośredniej aplikacji do gardła. Inna jest grupa preparatów dla dorosłych, inne będą pastylki i syropy na kaszel dla dzieci. Niekiedy leki na kaszel i ból gardła dla dzieci przyjmują postać smacznych cukierków i lizaków, co zachęca najmłodszych do leczenia i ułatwia wychodzenie z choroby.

pixel