Darmowa dostawa od 299,00 zł
Do darmowej wysyłki brakuje Ci 299,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Artykuły higieniczne - opaski, opatrunki, plastry

( ilość produktów: 172 )

Akcesoria higieniczne to niezbędny element wyposażenia każdej apteczki pierwszej pomocy. Bandaże, plastry i podstawowe środki opatrunkowe mieć zawsze pod ręką by móc opatrzyć i zdezynfekować proste zranienia.

Środki opatrunkowe: bandaże, opaski, plastry

W każdym domu powinno znaleźć się podstawowe wyposażenie apteczki, w tym środki dezynfekujące, opaski uciskowe, opaski dziane podtrzymujące czy plastry opatrunkowe w różnych rozmiarach i kształtach. Wybierając płyn do dezynfekcji, warto sięgać po takie, które mają szerokie spektrum działania i pozwalają szybko i bezboleśnie odkazić zranienie. Co ważne, środki do dezynfekcji ran dla dzieci powinny być z jednej strony delikatne dla skóry dziecka i nieszczypiące, a z drugiej skuteczne, by uchronić przed zakażeniem rany. Do opatrywania ran apteka internetowa poleca gazę i kompresy jałowe, bandaże dziane i elastyczne oraz plastry z opatrunkiem. Apteka proponuje szeroki wybór plastrów, w tym wodoodporne, ale oddychające plastry dla dzieci z ulubionymi postaciami z bajek. Plastry opatrunkowe są pakowane albo jako cięte plastry o różnej wielkości albo jako plastry do cięcia z opatrunkiem.

Opatrunki i kompresy żelowe, mydła antybakteryjne

Dla lepszego gojenia się ran warto wykorzystywać specjalistyczne opatrunki żelowe, plastry lecznicze lub opatrunki na trudno gojące się rany z chlorocheksydryną. Apteka w ofercie ma płyny przeciwbakteryjne i mydła antybakteryjne, które pomagają utrzymać skórę w odpowiedniej kondycji i ułatwiają gojenie się ran. Na lepsze gojenie się ran warto stosować opatrunki hydrożelowe lub hydrokoloidowe, które utrzymują optymalne środowisko do zabliźniania się ran. Dostępne są także opatrunki z jonami srebra i z maścią, co przyspiesza gojenie się ran.

Specjalistyczne wkładki i pieluchomajtki higieniczne

Dla osób mających problem z utrzymaniem moczu lub po zabiegach apteka oferuje szeroki wybór chłonnych wkładek, podpasek i pieluchomajtek. Produkty higieniczne na nietrzymanie moczu dostępne są dla kobiet i dla mężczyzn, w różnych rozmiarach, dopasowane poziomem chłonności do dolegliwości pacjenta.

pixel