Darmowa dostawa od 299,00 zł
Do darmowej wysyłki brakuje Ci 299,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge
APAP 500 mg x 24 tabletki powlekane

APAP 500 mg x 24 tabletki powlekane

  • APAP jako substancję czynną zawiera paracetamol o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym.
9,98 zł
brutto / szt.
Cena regularna / szt.
Sprawdź inne warianty:
Produkt dostępny w bardzo dużej ilości
Produkt dostępny w bardzo dużej ilości
Bezpieczne zakupy
Produkt wyprzedany
Otrzymasz od nas powiadomienie e-mail o ponownej dostępności produktu.
Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.
Powyższe dane nie są używane do przesyłania newsletterów lub innych reklam. Włączając powiadomienie zgadzasz się jedynie na wysłanie jednorazowo informacji o ponownej dostępności tego produktu.



APAP 500 mg x 24 tabletki powlekane

Paracetamolum

Substancja czynna leku APAP - paracetamol - uśmierza ból oraz obniża gorączkę. Działanie wynika z hamowania aktywności ośrodkowej cyklooksygenazy odpowiedzialnej za powstawanie czynników podnoszących temperaturę ciała i pobudzających receptory bólowe. Związek nie wywiera wpływu przeciwzapalnego ani nie zmniejsza syntezy prostaglandyn na obwodzie, dzięki czemu - w porównaniu do leków z grupy NLPZ - nie drażni błony śluzowej żołądka i nie zaburza procesów krzepnięcia krwi.

APAP można stosować w czasie ciąży.

Wskazania

  • Bóle różnego pochodzenia: głowy (w tym napięciowe i migrenowe), zębów, gardła, mięśni, kostno-stawowe, menstruacyjne.
  • Nerwobóle. 
  • Gorączka różnego pochodzenia, np. w przeziębieniu i grypie.

Przeciwwskazania

  • Nadwrażliwość na paracetamol lub którykolwiek z pozostałych składników leku.
  • Ciężka niewydolność wątroby lub nerek albo inne poważne choroby tych narządów.
  • Wrodzony niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej lub reduktazy methemoglobinowej.
  • Wiek poniżej 12. roku życia (ograniczenie związane z postacią leku).
  • Jednoczesne przyjmowanie innych preparatów zawierających paracetamol (ryzyko nasilenia działań niepożądanych lub zatrucia).
  • Nadużywanie alkoholu, stan niedożywienia organizmu.

Kobiety w ciąży i karmiące piersią przed zastosowaniem leku powinny skonsultować się z lekarzem.

Dawkowanie

Preparat do stosowania doustnego. Wskazane, aby przyjmować lek na czczo.
Tabletkę popić 100 ml (ok. pół szklanki) niegazowanej wody. Nie rozgryzać, nie dzielić, nie żuć, nie ssać.

Dorośli:
1 - 2 tabletki (500 - 1000 mg paracetamolu) doraźnie lub 3 - 4 razy na dobę z zachowaniem co najmniej 4-godzinnego odstępu między dawkami.
Maksymalna dawka dobowa dla paracetamolu wynosi 4 g (8 tabletek). Nie należy jej przekraczać.

Młodzież powyżej 12. roku życia:
1 tabletka (500 mg paracetamolu) doraźnie lub 3 - 4 razy na dzień z zachowaniem 4-godzinnego odstępu między dawkami.

Jeżeli po 3 - 5 dniach przyjmowania leku objawy nie ustąpią lub ulegną nasileniu, należy zgłosić się do lekarza.

Działania niepożądane

Paracetamol może wchodzić w interakcje z innymi przyjmowanymi równocześnie lekami. Przed zastosowaniem preparatu należy zapoznać się z listą substancji czynnych, na które wpływa APAP.

Objawy niepożądane w czasie stosowania leku APAP należą do rzadkości. Mogą wystąpić m.in.

  • reakcje uczuleniowe, pokrzywka, rumień, wysypka;
  • nudności, wymioty, zaburzenia trawienia;
  • zmiany w obrazie krwi (bardzo rzadko);
  • skurcz oskrzeli u pacjentów z nadwrażliwością na kwas acetylosalicylowy i inne leki z grupy NLPZ.

Dodatkowe informacje

W trakcie leczenia produktami leczniczymi zawierającymi paracetamol nie wolno pić alkoholu ze względu na ryzyko toksycznego uszkodzenia wątroby.

Podmiot odpowiedzialny

USP Zdrowie Sp. z o.o., ul. Poleczki 35, 02-822 Warszawa

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

inne warianty24 tabletki
Symbol
5909990296040
Kod producenta
5909990296040
Postać
tabl.powl.Więcej

Większe opakowanie

tabletki powlekane
opakowanie
Dawka
500 mg
Opakowanie
24 tabl. (2 blist. po 12 tabl.
24 tabl.
Lek na receptę
nie
inne warianty
24 tabletki
Potrzebujesz pomocy? Masz pytania?Zadaj pytanie a my odpowiemy niezwłocznie, najciekawsze pytania i odpowiedzi publikując dla innych.
Zapytaj o produkt
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe. Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel