Darmowa dostawa od 299,00 zł
Do darmowej wysyłki brakuje Ci 299,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge
APAP NOC (500 mg + 25 mg) x 50 tabletek powlekanych

APAP NOC (500 mg + 25 mg) x 50 tabletek powlekanych

  • Lek APAP Noc to lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy, który łączy działanie paracetamolu z uspokajającym i nasennym wpływem difenhydraminy.
32,48 zł
brutto / szt.
Cena regularna / szt.
Sprawdź inne warianty:
Produkt dostępny w bardzo dużej ilości
Produkt dostępny w bardzo dużej ilości
Bezpieczne zakupy
Produkt wyprzedany
Otrzymasz od nas powiadomienie e-mail o ponownej dostępności produktu.
Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.
Powyższe dane nie są używane do przesyłania newsletterów lub innych reklam. Włączając powiadomienie zgadzasz się jedynie na wysłanie jednorazowo informacji o ponownej dostępności tego produktu.



APAP NOC (500 mg + 25 mg) x 50 tabletek powlekanych

Paracetamolum + Diphenhydramini hydrochloridum

Paracetamol uśmierza ból oraz obniża gorączkę poprzez hamowanie aktywności ośrodkowej cyklooksygenazy odpowiedzialnej za powstawanie czynników podnoszących temperaturę ciała i pobudzających receptory bólowe. Nie wywiera wpływu przeciwzapalnego ani nie zmniejsza syntezy prostaglandyn na obwodzie, dzięki czemu - w porównaniu do leków z grupy NLPZ - nie drażni błony śluzowej żołądka i nie zaburza procesów krzepnięcia krwi.
Difenhydramina - bloker receptorów histaminowych I generacji - powoduje efekt uspokajająco-nasenny, który ułatwia zasypianie oraz zapobiega nocnym wybudzeniom z przyczyny odczuwanego bólu.

Wskazania

Dolegliwości, które utrudniają wysypianie się:

  • Bóle różnego pochodzenia: głowy, zębów, gardła, mięśni, kostno-stawowe, menstruacyjne.
  • Nerwobóle. 
  • Gorączka różnego pochodzenia, np. w przeziębieniu i grypie.

Przeciwwskazania

  • Nadwrażliwość na paracetamol lub którykolwiek z pozostałych składników leku.
  • Ciężka niewydolność wątroby lub nerek albo inne poważne choroby tych narządów.
  • Ciąża i karmienie piersią.
  • Wrodzony niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej lub reduktazy methemoglobinowej.
  • Wiek poniżej 12. roku życia.
  • Jednoczesne przyjmowanie innych preparatów zawierających paracetamol lub substancję z grupy antyhistaminików (ryzyko nasilenia działań niepożądanych lub zatrucia).
  • Nadużywanie alkoholu, stan niedożywienia organizmu.

Dawkowanie

Preparat do stosowania doustnego. Przyjmować wyłącznie bezpośrednio przed snem.
Tabletkę popić 100 ml (ok. pół szklanki) niegazowanej wody. Nie rozgryzać, nie dzielić, nie żuć, nie ssać.

Dorośli i młodzież powyżej 12. roku życia: 1 - 2 tabletki (500 - 1000 mg paracetamolu) 30 minut przed snem.
Maksymalna dawka dobowa dla paracetamolu wynosi 4 g (8 tabletek). Nie należy jej przekraczać.

Jeżeli po 7 dniach przyjmowania leku objawy nie ustąpią lub ulegną nasileniu, należy zgłosić się do lekarza.

Działania niepożądane

Paracetamol może wchodzić w interakcje z innymi przyjmowanymi równocześnie lekami. Przed zastosowaniem preparatu należy zapoznać się z listą substancji czynnych, na które wpływa APAP Noc.

Objawy niepożądane w czasie stosowania leku APAP Noc należą do rzadkości. Mogą wystąpić m.in.

  • senność, zaburzenia uwagi, zawroty głowy;
  • suchość błon śluzowych jamy ustnej, gardła i nosa;
  • reakcje uczuleniowe, pokrzywka, rumień, wysypka;
  • nudności, wymioty, zaburzenia trawienia;
  • wzmożone pocenie się, zatrzymanie moczu;
  • skurcz oskrzeli u pacjentów z nadwrażliwością na kwas acetylosalicylowy i inne leki z grupy NLPZ.

Dodatkowe informacje

W trakcie leczenia produktami leczniczymi zawierajacymi paracetamol nie wolno pić alkoholu ze względu na ryzyko toksycznego uszkodzenia wątroby.
Po zażyciu leku nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać urządzeń mechanicznych.

Podmiot odpowiedzialny

USP Zdrowie Sp. z o.o., ul. Poleczki 35, 02-822 Warszawa

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

inne warianty50 tabletek
Symbol
5909990960156
Kod producenta
5909990960156
Postać
tabl.powl.Więcej

Większe opakowanie

opakowanie
Dawka
500mg+25mg
Opakowanie
50 tabl. (słoik)
50 tabl.
Lek na receptę
nie
inne warianty
50 tabletek
Potrzebujesz pomocy? Masz pytania?Zadaj pytanie a my odpowiemy niezwłocznie, najciekawsze pytania i odpowiedzi publikując dla innych.
Zapytaj o produkt
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe. Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.
pixel