Darmowa dostawa od 299,00 zł
Do darmowej wysyłki brakuje Ci 299,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Opryszczka - leki - tabletki, żele, maść

( ilość produktów: 21 )

Opryszczka wargowa, zwana także jako „zimno na ustach”, należy do chorób wirusowych wywoływanych przez wirusa z rodziny Herpes (HSV). Wykwity, swędzące pęcherzyki z wydzieliną surowiczą, atakują błony śluzowe jamy ustnej. Objawiają się najczęściej jako opryszczka na ustach (na wargach lub lokalizują się tuż przy czerwieni wargowej), może także pojawić się opryszczka w nosie.

Jak łagodzić objawy opryszczki?

Pierwsze objawy opryszczki to uporczywe mrowienie i swędzenie skóry, potem pojawiają się pęcherzyki wypełnione płynem surowiczym. Pęcherzyki pękają, tworząc strupki, które z czają goją się bez pozostawienia blizn. Opryszczka należy do chorób nawracających, zakażenie się wirusem sprawia, że pozostaje on uśpiony w organizmie do końca życia. W pewnych momentach (np. przy spadku odporności) obecność wirusa opryszczki w organizmie uwidacznia się właśnie w postaci wrzodziejących wykwitów na ustach lub w nosie. Dolegliwość ta może objawiać się w każdym wieku, może pojawić się także opryszczka u dzieci. Osoby, które zmagają się z tą dolegliwością, często zadają sobie pytania: co na opryszczkę, czy istnieje jeden skuteczny sposób na opryszczkę. Opryszczka na ustach jest chorobą, której nie da się całkowicie wyleczyć, można jednak skutecznie leczyć i zapobiegać rozwojowi nieprzyjemnych objawów.

Jakie leki na opryszczkę?

Apteka internetowa oferuje leki na opryszczkę bez recepty, oparte na substancji czynnej (acyklowir), która nie tylko osłabia działanie wirusa, ale także łagodzi objawy oraz przyspiesza gojenie się wykwitów. Przy pierwszych objawach opryszczki, kiedy tylko pojawi się pieczenie i swędzenie na wargach, warto sięgnąć po tabletki na opryszczkę, które odpowiednio wcześnie zastosowane mogą zapobiec pojawieniu się swędzących pęcherzy. Od pierwszych objawów należy także sięgnąć po krem lub maść na opryszczkę o działaniu antyseptycznym i przeciwwirusowym, która złagodzi ból i swędzenie oraz przyspieszy gojenie się rany. Aby zabezpieczyć bolące zmiany na ustach przed uszkodzeniem, poleca się także ochronne plastry na opryszczkę.

pixel