Darmowa dostawa od 299,00 zł
Do darmowej wysyłki brakuje Ci 299,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Higiena uszu - krople, preparaty do uszu

( ilość produktów: 16 )

Naturalne jest wydzielanie woskowiny z zewnętrznego przewodu słuchowego. Woskowina złożona jest z wydzielin, złuszczonych komórek nabłonkowych i włosów, które pochodzą z zewnętrznego przewodu słuchowego. Rolą woskowiny jest przede wszystkim ochrona skóry wewnątrz kanału słuchowego. Woskowina na tendencje do wypływania na zewnątrz i jest to zupełnie normalne. Jednak nie dbanie o prawidłową higienę uszu może doprowadzić do gromadzenia się woskowiny i zatykania przewodu uszu, co skutkuje dyskomfortem. Zaleganie woskowiny może powodować upośledzenie słuchu, szum uszny czy zawroty głowy. Może także być przyczyną zapalenia ucha zewnętrznego, dlatego ważne jest aby nie dopuścić do utworzenia tzw. czopu woskowiny, który należy usunąć poddając się zabiegowi laryngologicznemu.  

Podstawowa higiena uszu  

W celu odpowiedniej higieny uszu dzieci, ale także osób dorosłych i w podeszłym wieku, jest prawidłowa pielęgnacja uszu. Szeroko stosowane patyczki do uszu przeznaczone są do oczyszczania małżowiny usznej, czyli tego co jest na zewnątrz. Przeciwwskazane jest natomiast stosowanie patyczków do uszu w celu oczyszczenia kanału słuchowego.  Patyczki do uszu mogą jedynie spowodować przesunięcie się woskowiny w głąb kanału słuchowego oraz jego uszkodzenie mechaniczne.  

Zestawy do płukania uszu, spraye i krople do uszu rozpuszczające woskowinę  

Wyróżnić można trzy zalecane metody do usuwania woskowiny z ucha w czym mogą pomóc preparaty do uszu znajdujące się w aptece. Pierwszym sposobem na oczyszczenie uszu z woskowiny jest płukanie ucha specjalnie przeznaczonym do tego zestawu do płukania uszu. Ręczne usuwanie woskowiny wymaga interwencji lekarza laryngologa. Innym sposobem jest stosowanie szeroko dostępnych preparatów miejscowych rozpuszczających woskowinę. Metoda ta jest jedną z bezpieczniejszych, którą można wykonać w warunkach domowych.   Preparaty do usuwania woskowiny z uszu można podzielić na wodne, olejowe i niewodne/nieolejowe. Mają one za zadanie rozpuścić woskowinę i utrzymać prawidłową higienę uszu. Preparaty do uszu w sprayu zawierają substancje powierzchniowe, które zmniejszają napięcie powierzchniowe wydzieliny woskowej i pozwalają na jej bezpieczne i szybkie usunięcie. Preparaty do uszu w sprayu zawierają oleje naturalne, które rozpuszczają woskowinę. Dostępne są także krople do uszu, które zawierają oleje i podobnie jak preparaty do uszu w sprayu rozpuszczają wydzieliną woskową ułatwiając jej usunięcie. Niektóre z preparatów do usuwania woskowiny z uszu zawierają oprócz olejów naturalnych, nagietek lub wodę morską.

pixel