Darmowa dostawa od 299,00 zł
Do darmowej wysyłki brakuje Ci 299,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Zdrowie dziecka - leki, suplementy, kosmetyki, witaminy dla dzieci

( ilość produktów: 224 )

Leki, suplementy i witaminy dla dzieci stanowią ważny element domowej apteczki, szczególnie, gdzie dzieci są małe. Na obowiązkowe wyposażenie apteczki małego dziecka powinny wchodzić: leki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe dla dzieci, leki na biegunkę, witamina D dla dzieci, syropy na chrypkę i ból gardła, leki na kolkę, wzdęcia, na ząbkowanie.

Kosmetyki dla dzieci, na podrażnienia, do skóry atopowej

Delikatna skóra dziecka często ulega podrażnieniom, np. w okolicy pieluszkowej. Ochronne kremy na odparzenia z tlenkiem cynk i emolienty dla dzieci nie tylko chronią skórę, ale też łagodzą podrażnienia. Emulsje i płyny do kąpieli dla niemowląt z emolientami delikatnie pielęgnują skórę dziecka, nawilżając ją, natłuszczając i tworząc warstwę ochronną na jej powierzchni. Osobną kategorię stanowią kosmetyki do skóry atopowej i alergicznej dla dzieci. Apteka proponuje bardzo delikatne, ale skuteczne żele, emulsje, balsamy do pielęgnacji skóry dziecka, które łagodzą objawy atopii. Ważną kategorię stanowią kosmetyki na słońce i na zimno dla najmłodszych. Kremy do opalania dla dzieci powinny mieć wysoką ochronę, przynajmniej SPF 50. Z kolei ochronne kremy na zimno warto stosować przy każdym wyjściu z domu w mroźnych zimowych miesiącach.

Leki na gorączkę dla dzieci, na biegunkę i wymioty

Wiele chorób wielu dziecięcego objawia się gorączką, biegunką, bólem lub wymiotami. Warto mieć zawsze w domu leki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe dla dzieci, które pomogą szybko uśmierzyć ból, podwyższoną temperaturę i złagodzą stan zapalny. Leki na gorączkę dla dzieci najczęściej oparte są na dwóch substancjach aktywnych: ibuprofenie oraz paracetamolu. Tego rodzaju środki na ból i gorączkę należy podawać w dawce dostosowanej do masy ciała dziecka. Apteka proponuje leki na gorączkę dla dzieci w formie płynów, zawiesin lub czopków doodbytniczych.

Akcesoria i preparaty do pielęgnacji dla dzieci: do nosa, uszu, pasty i szczoteczki

Codzienna higiena i pielęgnacja jest bardzo ważna w profilaktyce wielu chorób, dotyczy to szczególnie małych dzieci. Regularne stosowanie wody morskiej do oczyszczania nosa u niemowląt pozwoli zapobiec chorobom i ułatwi radzenie sobie z potencjalną infekcją. Podobnie regularnie stosowane krople do uszu, dodatkowo nawilżają wnętrze uszu i rozpuszczają nagromadzoną woskowinę. Od pierwszych ząbków warto stosować także specjalne szczoteczki i pasty dla dzieci. Są one dostosowane do wieku i umiejętności dziecka, a wskaźniki na szczoteczkach do mycia ząbków pozwalają na precyzyjne dawkowanie pasty bez fluoru (w pierwszych latach życia) lub pasty z fluorem dla starszych dzieci.

pixel