Zapraszamy do kontaktu telefonicznego od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 do 16:00+48 669 694 714

Higiena jamy ustnej - pasty, płyny - str. 1

( ilość produktów: 112 )

Pasty, żele i płyny do podstawowej pielęgnacji jamy ustnej to ważny element codziennej higieny. Niekiedy jama ustna wymaga specjalnej pielęgnacji oraz stosowania specjalnych żeli i past na problemy jamy ustnej.

Specjalistyczne pasty, żele, nici i szczoteczki do zębów

Apteka internetowa oferuje antybakteryjne, przeciwpróchnicze i wybielające pasty do zębów. Oprócz past oferujemy systemy wybielające i paski do wybielania zębów, które umożliwiają wykonanie zabiegu wybielania zębów w warunkach domowych. Dużą popularnością cieszą się specjalistyczne pasty do zębów dla palaczy, polecane osobom palącym papierosy. Do dokładnego czyszczenia uzębienia, oprócz szczoteczki do zębów i pasty, warto stosować także nici dentystyczne, żele do fluoryzacji, flosery i szczoteczki międzyzębowe do usunięcia zanieczyszczeń z przestrzeni międzyzębowych. Uzupełnieniem codziennej pielęgnacji jamy ustnej powinno być także stosowanie płynu do płukania oraz czyścika do języka, który usuwa bakterie i resztki jedzenia z powierzchni języka. Warto w domowej apteczce mieć preparaty i żele na dolegliwości jamy ustnej. Żele i sztyfty na afty, zajady i stany zapalne dziąseł przynoszą ulgę przy chorobach jamy ustnej. Pomocne są także dezynfekujące i antybakteryjne płyny do płukania jamy ustnej przy chorobach dziąseł lub podczas gojenia się ran na dziąsłach.

Pasty i szczoteczki dla dzieci

Higienę jamy ustnej dzieci należy dostosować do wieku i umiejętności dziecka. Dla najmłodszych dzieci apteka oferuje żele na dziąsła na ząbkowanie, silikonowe nasadki na palec do czyszczenia pierwszych ząbków oraz szczoteczki i pasty dla dzieci rozpoczynających szczotkowanie. Dla nich także dedykowane są pasty do zębów bez fluoru, dopiero po pewnym czasie należy stosować pasty do zębów z fluorem.

Odświeżacze do ust, co na nieprzyjemny zapach z ust

Halitoza to poważny problem i może wynikać nie tylko z niewłaściwej pielęgnacji jamy ustnej, ale także mieć związek z chorobami układu pokarmowego. Na przykry zapach z ust apteka poleca tabletki do ssania, które go neutralizują, płyny do płukania ust oraz odświeżacze do ust, przydatne w kryzysowych sytuacjach, odświeżające oddech i neutralizujące przykry zapach.

pixel