Darmowa dostawa od 299,00 zł
Do darmowej wysyłki brakuje Ci 299,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Sprzęt medyczny

( ilość produktów: 40 )

W domowej apteczce nie powinno zabraknąć drobnego sprzętu medycznego, który jest pomocny w domowym leczeniu wielu dolegliwości. Podstawą powinien być termometr do pomiaru temperatury, ciśnieniomierz, jeśli w któryś z domowników ma problemy z ciśnieniem tętniczym krwi, inhalator lub nebulizator, potrzebny w razie infekcji dróg oddechowych. Dla niemowląt dobrze jest zaopatrzyć się w aspirator do czyszczenia nosa (zwany także odkurzaczem do nosa lub oczyszczaczem) – świetnie sprawdza się przy katarze u niemowląt i dla dzieci w pierwszych latach życia. Jest przydatny także do codziennej pielęgnacji i oczyszczania małego noska z zanieczyszczeń. Apteka internetowa posiada w ofercie także kompletne apteczki pierwszej pomocy.

Termometr na podczerwień, bezdotykowy – jaki dla dziecka?

Sprzęt medyczny przydatny w domu to przede wszystkim poręczny termometr do pomiaru temperatury w sytuacji stanu podgorączkowego lub gorączki. Bezdotykowy termometr na podczerwień pozwala na szybki (nawet kilkusekundowy), dokładny i nieinwazyjny pomiar temperatury bez kontaktu ze skórą dziecka lub dorosłego. Alternatywą są elektroniczne termometry do pomiaru w odbycie (u niemowląt) lub w jamie ustnej. Są to wygodne i przydatne urządzenia, na baterie lub ładowane akumulatorowo. W awaryjnej sytuacji (np. podczas podróży) warto mieć ze sobą termometry paskowe, które orientacyjnie wskazują poziom temperatury.

Inhalatory i nebulizatory do zastosowania w domu

Domowe inhalacje to świetny sposób na zapobieganie oraz leczenie infekcji dróg oddechowych. Nowoczesne inhalatory to wytrzymałe, ciche i wydajne urządzenia, dopasowane do potrzeb dorosłych i dzieci. Apteka internetowa oferuje inhalatory znanych i renomowanych producentów, które w wyposażeniu mają maski do inhalacji dla dorosłych, małe maski dla dzieci, a nawet specjalne końcówki do inhalacji dla niemowląt w postaci smoczka.

Ciśnieniomierz do pomiarów domowych

Apteka oferuje także ciśnieniomierze przeznaczone do pomiarów ciśnienie w warunkach domowych. Dużą popularnością cieszą się ciśnieniomierze automatyczne i półautomatyczne, które po odpowiednim nałożeniu (nadgarstkowe lub naramienne) same dokonują pomiarów. Alternatywą są tradycyjne ciśnieniomierze zegarowe, które w zestawie mają słuchawki, pompkę, rękaw do ciśnieniomierza oraz miernik zegarowy. Ich użycie wymaga jednak pewnego doświadczenia i umiejętności.

pixel