Darmowa dostawa od 299,00 zł
Do darmowej wysyłki brakuje Ci 299,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Nudności, wymioty - leki

( ilość produktów: 7 )

Nudności są to nieprzyjemne subiektywne odczucie chęci zwymiotowania. Często towarzyszą im takie objawy jak potliwość, bladość skóry, ślinotok czy spadek ciśnienia. Wymioty natomiast charakteryzują się gwałtownym zwróceniem treści pokarmowej spowodowane silnymi skurczami mięśni brzucha a także klatki piersiowej. Nudności i wymioty zwykle powstają podczas pobudzenia ośrodka wymiotnego w związku na bodźce czy to fizjologiczne czy patologiczne.  

Jak sobie poradzić z uporczywymi nudnościami?  

Wymioty mogą trwać 1-2 dni i są to wtedy wymioty ostre. Jednak bywa też tak, że wymioty trwają dłużej i mówimy wtedy o wymiotach przewlekłych. Najczęściej są wynikiem chorób przewlekłych. Przyczyn wymiotów czy nudności jest wiele zaczynając na zwykłym zatruciu pokarmowym a kończąc na poważnych chorobach. Częstym objawy te towarzyszą nam w czasie stresu, ale również mogą zwiastować ciążę.   Niepokojącym objawem nudności i wymiotów są powikłania po nich. Najczęstsze bywa odwodnienie organizmu i związana z tym zaburzona gospodarka elektrolitowa. Dlatego bardzo ważne jest przyjmowanie dużej ilości płynów. Szczególnie narażone na odwodnienie są dzieci i osoby starsze.  

Jakie leki na nudności zastosować?  

Leków na nudności i wymioty bez recepty dostępnych w aptekach jest niewiele. Lek na wymioty bez recepty zawiera dimenhydrynat. Jest to lek przeciwhistaminowy i działający hamująco na ośrodek wymiotny w rdzeniu przedłużonym. Jest lekiem na nudności i wymioty dla dzieci powyżej 6 roku życia i dorosłych. Stosowany w celu zapobiegania chorobie lokomocyjnej. Co do zażywania preparatu w czasie ciąży zalecana byłaby konsultacja z lekarzem. Natomiast lekiem na nudności w ciąży jest preparat zawierający w swoim składzie kłącze imbiru, witaminę B6 i kwas foliowy. Połączenie imbiru i witaminy B6 ma zwiększyć skuteczność w zmniejszeniu mdłości i wymioty. Zalecane jest również stosowanie świeżego kłącza imbiru, który można dodawać do herbaty czy wody. Jednak najważniejsze jest uzupełnianie wody i elektrolitów. Podczas wymiotów elektrolity uzupełnią utracone składniki mineralne i tym samym zmniejszą ryzyko odwodnienia. Zalecane do stosowania podczas wymiotów przy grypie żołądkowej.

pixel