Zapraszamy do kontaktu telefonicznego od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 do 16:00+48 669 694 714
  • PANADOL FEMINA x 10 tabletek powlekanych

PANADOL FEMINA x 10 tabletek powlekanych

bez recepty
  • Lek Panadol Femina zawiera 2 substancje czynbe - paracetamol i butylobromek hioscyny, które wspólnie wywierają działanie przeciwbólowe i rozkurczowe.
14,29 zł
/ szt. brutto + koszty wysyłki
Dodaj do ulubionych

PANADOL FEMINA (500 mg + 10 mg) x 10 tabletek powlekanych

Paracetamolum + Hyoscini butylbromidum

Panadol Femina to złożony produkt leczniczy zawierający paracetamol i butylobromek hioscyny.

Pierwsza substancja czynna wywiera efekt przeciwbólowy i przeciwgorączkowy. Działanie wynika z hamowania aktywności ośrodkowej cyklooksygenazy odpowiedzialnej za powstawanie czynników podnoszących temperaturę ciała i pobudzających receptory bólowe. Związek nie wywiera wpływu przeciwzapalnego ani nie zmniejsza syntezy prostaglandyn na obwodzie, dzięki czemu - w porównaniu do leków z grupy NLPZ - nie drażni błony śluzowej żołądka i nie zaburza procesów krzepnięcia krwi.
Drugi związek - butylobromek hioscyny - poprzez zmniejszanie aktywności układu przywspółczulnego wywiera działanie spazmolityczne, czyli znosi stany skurczowe mięśni gładkich w obrębie przewodu pokarmowego i układu moczowo-płciowego.

Wskazania

Zapobieganie i leczenie dolegliwości związanych z:

  • bolesnym miesiączkowaniem,
  • kolką nerkową, wątrobową,
  • zespołem drażliwego jelita.

Przeciwwskazania

  • Nadwrażliwość na paracetamol lub którykolwiek z pozostałych składników leku.
  • Ciężka niewydolność wątroby lub nerek albo inne poważne choroby tych narządów.
  • Wrodzony niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej lub reduktazy methemoglobinowej.
  • Choroby towarzyszące: miastenia, jaskra, przerost gruczołu krokowego, zaburzenia rytmu serca.
  • Przewężenia w przewodzie pokarmowym, owrzodzenia, zaburzenia ruchliwości.
  • Wiek poniżej 12. roku życia oraz powyżej 65 lat.
  • Jednoczesne przyjmowanie innych preparatów zawierających paracetamol (ryzyko nasilenia działań niepożądanych lub zatrucia).
  • Nadużywanie alkoholu, stan niedożywienia organizmu.

Kobiety w ciąży i karmiące piersią przed zastosowaniem leku powinny skonsultować się z lekarzem.

Dawkowanie

Preparat do stosowania doustnego. Przyjmować lek na czczo.
Tabletkę popić 100 ml (ok. pół szklanki) niegazowanej wody. Nie rozgryzać, nie dzielić, nie żuć, nie ssać.

Dorośli i młodzież powyżej 12. roku życia:
1 - 2 tabletki doraźnie lub do 3 razy na dobę (co 8 godzin).
Maksymalna dawka dobowa dla paracetamolu wynosi 4 g (8 tabletek). Nie należy jej przekraczać.

Jeżeli po 3 dniach przyjmowania leku objawy nie ustąpią lub ulegną nasileniu, należy zgłosić się do lekarza.

Działania niepożądane

Paracetamol i hioscyna wchodzą w interakcje z różnymi przyjmowanymi jednocześnie lekami. Przed zastosowaniem preparatu należy zapoznać się z listą substancji czynnych, na które ów (z wzajemnością) wpływa.

Jak każdy lek, Panadol Femina może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. Mogą pojawić się m.in.

  • reakcje uczuleniowe, pokrzywka, rumień, wysypka;
  • nudności, wymioty, zaburzenia trawienia;
  • suchość w jamie ustnej;
  • zaburzenia akomodacji oczu (ostrości widzenia);
  • dezorientacja, zaburzenia pamięci, zawroty głowy;
  • tachykardia;
  • zmiany w obrazie krwi (bardzo rzadko);
  • skurcz oskrzeli u pacjentów z nadwrażliwością na kwas acetylosalicylowy i inne leki z grupy NLPZ.

Dodatkowe informacje

W trakcie leczenia produktami leczniczymi zawierającymi paracetamol nie wolno pić alkoholu ze względu na ryzyko toksycznego uszkodzenia wątroby.
Przewlekłe przyjmowanie środków przeciwbólowych może doprowadzić do tzw. nefropatii analgetycznej.
Panadol Femina może wywoływać objawy ze strony ośrodkowego układu nerwowego i zaburzać ostrość widzenia (proces akomodacji oka), dlatego w trakcie jego stosowania nie wolno prowadzić pojazdów ani obsługiwać urządzeń mechanicznych w ruchu

Podmiot odpowiedzialny

GlaxoSmithKline Consumer Healthcare Sp. z o.o., ul. Rzymowskiego 53, 02-697 Warszawa

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Opinie użytkowników
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane



Kod producenta: 5909990929610
Parametry techniczne:
Postać:
tabl.powl.

Większe opakowanie

,
opakowanie
Dawka:
500mg+10mg
Opakowanie:
10 szt. (blist.)
Lek na receptę:
nie

Dbamy o Twoją prywatność

Nasz Sklep wraz z Zaufanymi Partnerami przetwarza Twoje dane osobowe zbierane w Internecie np. IP Twojego urządzenia oraz informacje zapisywane za pomocą technologii służących do ich śledzenia i przechowywania, takich jak pliki cookies, sygnalizatory www lub innych podobnych technologii.

Pliki cookies wykorzystywane są w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności, a także w celach analitycznych, marketingowych, oraz aby dostosować treści do Twoich preferencji i zainteresowań w tym także do wyświetlania spersonalizowanych treści (reklamowych) oraz do poprawnego działania strony internetowej. Warunki przechowywania lub dostępu do cookie możesz określić w Twojej przeglądarce.

Klikając „ZGADZAM SIĘ, CHCĘ PRZEJŚĆ DO STRONY” wyrażasz zgodę na stosowanie ciasteczek zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki oraz na dostosowanie treści na stronie naszego Sklepu do Twoich preferencji, a także w celach statystycznych i marketingowych, w tym do wyświetlania spersonalizowanych treści (reklamowych). Zgodę możesz wycofać w dowolnym momencie poprzez usunięcie plików cookies z przeglądarki z danego urządzenia końcowego.

Jeżeli klikniesz „NIE WYRAŻAM ZGODY” - nie będzie możliwe wejście na stronę Sklepu.

NIE WYRAŻAM ZGODY
ZGADZAM SIĘ, CHCĘ PRZEJŚĆ DO STRONY
pixel