Leki na trawienie, wzdęcia, zaparcia, przeczyszczenie
( ilość produktów: 73 )Problemy trawienne dotykają chyba każdego z nas. Niestrawność, uczucie ciężkości po posiłku, zgaga, odbijanie ból brzucha, wzdęcia, zaparcia, problemy z wątrobą, biegunka – to powszechne dolegliwości układu pokarmowego, na które apteka oferuje wiele preparatów.
Jak działają leki na niestrawność?
Leki na trawienie działają wielokierunkowo – jedne zioła i tabletki na trawienie stymulują wydzielanie soków trawiennych, co usprawnia proces trawienia. Inne preparaty na lepsze trawienie stymulują perystaltykę jelit i przyspieszają metabolizm, co ułatwia przesuwanie treści pokarmowych, usprawnia trawienie i zapobiega zaparciom. Jeszcze inne preparaty, np. krople na trawienie pomagają redukować gazy w jelitach oraz niwelują wzdęcia. Z kolei leki na wątrobę działają nie tylko ochronnie i regenerująco na ten narząd, ale także stymulują produkcję i wydzielanie żółci, co poprawia trawienie i zapobiega rozwojowi kamicy żółciowej.
Jak łagodzić dolegliwości pokarmowe?
Apteka internetowa oferuje płyny, krople, tabletki do ssania, herbaty ziołowe i tabletki na trawienie. Wśród leków na lepsze trawienie jest wiele preparatów ziołowych o naturalnym składzie, które regulują pracę układu pokarmowego. Herbaty ziołowe (mięta, rumianek, koper włoski) usprawniają metabolizm i łagodzą niestrawność. Tabletki na wątrobę z ostropestem plamistym lub karczochem zwyczajnym działają regenerująco i ochronnie na wątrobę, mają właściwości żółciopędne i żółciotwórcze. Apteka oferuje szereg preparatów na dolegliwości trawienne opartych na ziołowych wyciągach, które redukują wzdęcia i zapobiegają zaparciom (np. błonnik witalny, który nie tylko stymuluje perystaltykę jelit, ale także wspomaga odchudzanie i obniża poziom cholesterolu). Leki i suplementy na zaparcia działają mają działanie przeczyszczające (np. te oparte na wyciągach z senesu). Wśród preparatów na niestrawność dużą popularnością cieszą się herbaty ziołowe na trawienie, które można stosować na co dzień jako alternatywę dla herbaty czarnej lub doraźnie po obfitych i ciężkostrawnych posiłkach. W takiej sytuacji warto także sięgnąć po krople żołądkowe.