Darmowa dostawa od 299,00 zł
Do darmowej wysyłki brakuje Ci 299,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Reumatyzm - leki, preparaty, żele na stawy

( ilość produktów: 12 )

Reumatyzm to ogólne określenie na różne dolegliwości układu stawowo-kostnego. Choroby reumatyczne mają związek ze zmianami w tkance łącznej stawów. Zwykle cierpią na nie osoby starsze i w średnim wieku, jednak zmiany reumatyczne można spotkać także u młodych osób. Zmiany w stawach utrudniają poruszanie się, bolą oraz znaczne utrudniają codzienne funkcjonowanie. Choroby reumatyczne mogą dotykać różnych stawów, najczęstszych schorzeniem są zmiany zwyrodnieniowe stawów oraz reumatoidalne zapalenie stawów. Warto sobie z nimi radzić sięgając po sprawdzone sposoby z apteki, w tym leki na reumatyzm: maści, kremy, żele, tabletki, kapsułki, płyny i plastry.

Co na bóle reumatyczne?

Bezpośrednią przyczyną dolegliwości bólowych w chorobach reumatycznych są przewlekle występujące zmiany zapalne. Leczenie reumatyzmu jest procesem złożonym i długotrwałym, jednak jego najbardziej dokuczliwe objawy można łagodzić poprzez stosowanie różnego rodzaju preparatów na stawy dostępnych bez recepty. Łagodzenie objawów reumatyzmu to podstawa radzenia sobie z tym schorzeniem. Ważne są także zdrowa dieta, umiarkowana i odpowiednio dobrana aktywność fizyczna, rehabilitacja oraz monitorowanie postępu choroby u specjalisty.

Żele, plastry, maści na reumatyzm

Podstawą domowego leczenia chorób reumatycznych są żele, kremy i maści na zapalenie stawów. Działają one wielokierunkowo: zmniejszają ból, działają rozgrzewająco i łagodząco, co przynosi ulgę i ułatwia codzienne funkcjonowanie. Prawidłową pracę stawów warto także wspierać „od środka” poprzez przyjmowanie tabletek na stawy, kapsułek, płynów oraz stosowanie proszków do przygotowania napojów. Preparaty na stawy działają przeciwbólowo, a dodatkowo zawarte w nich składniki (kolagen, chondroityna, glukozamina) wspomagają regenerację stawów i poprawiają ich ruchomość. W aptece jest także dostępna grupa preparatów przeciwbólowych, które warto stosować na ból kostno-stawowy. Dobrym uzupełnieniem terapii są plastry rozgrzewające i przeciwbólowe na stawy. Pacjenci coraz częściej sięgają również po naturalne preparaty na stawy jak np. zioła na reumatyzm w postaci różnych płynów lub maści borowinowe.

pixel