Darmowa dostawa od 299,00 zł
Do darmowej wysyłki brakuje Ci 299,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Pasty i szczoteczki dla dzieci

( ilość produktów: 5 )

Rodzice, szczególnie niemowląt i małych dzieci, często zadają sobie pytania: kiedy zacząć myć zęby niemowlęciu, jak wybrać szczoteczkę dla dziecka, która pasta będzie najlepsza, jak nauczyć dziecko prawidłowej higieny jamy ustnej i nawyku szczotkowania. Wyrobienie nawyku regularnego i prawidłowego mycia zębów u dziecka jest kluczem dla zachowania zdrowych zębów w późniejszym czasie.

Jaka szczoteczka dla dziecka?

Mycie zębów warto rozpocząć już od pojawienia się pierwszych ząbków u malucha. Przed tym warto czyścić dziąsełka malucha czystym mokrym gazikiem, by usunąć bakterie z jamy ustnej. Gdy wyżynają się pierwsze ząbki należy korzystać ze specjalnych szczoteczek dla niemowląt – silikonowych nakładek na palec z miękkimi wypustkami, które nie tylko oczyszczają pierwsze ząbki, ale także masują swędzące i bolące dziąsła. Po tym etapie warto sięgnąć po pierwszą szczoteczkę dla dziecka. Apteka internetowa oferuje szczoteczki do zębów dla dzieci, dopasowane do wieku i umiejętności najmłodszych. Zwykle szczoteczki do mycia zębów dla dzieci dzieli się według kategorii: 0-2 lata, 3-6 lat, 6-9 lat. Warto trzymać się tego podziału i wybierać szczoteczkę dopasowaną do wieku dziecka. Zwróćmy również uwagę na stopień twardości szczoteczki – zbyt twarda szczoteczka dziecięca może powodować podrażnienia delikatnych dziąseł. Aby zachęcić maluchy do regularnego szczotkowania zębów, warto wybierać kolorowe szczoteczki czy te z ulubionymi postaciami z bajek. Producenci dołączają do szczoteczek dla dzieci także różne gadżety: kolorowe klepsydry do odmierzania czasu mycia zębów, breloczki, zawieszki, przyssawki do szczoteczki.

Pasta do zębów dla dziecka: z fluorem czy bez?

Podobnie jak szczoteczki, także pasty do mycia zębów warto wybierać według wieku malucha. Ma to duże znaczenie, ponieważ niemowlęta i najmniejsze dzieci nie powinny używać pasty z fluorem, a te nieco starsze maluchy – mogą mieć pastę z fluorem dla dzieci, ale z odpowiednią dawką. Często pojawia się pytanie, ile pasty do zębów nakładać na szczoteczkę. Wybierajmy szczoteczki, które mają kolorowe wydzielone włosie pokazujące, ile pasty należy nakładać.

pixel