Darmowa dostawa od 299,00 zł
Do darmowej wysyłki brakuje Ci 299,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Higiena nosa - spray, aerozol do nosa, woda morska

( ilość produktów: 32 )

Odpowiednia higiena nosa to nie tylko podstawa codziennej pielęgnacji, ale także skuteczny sposób na zapobieganie rozwojowi wielu chorób układu oddechowego. Odpowiednio oczyszczony i nawilżony nos lepiej radzi sobie z patogenami i stanami zapalnymi. Do higieny nosa apteka oferuje spraye i aerozole do nosa, aspiratory dla dzieci oraz zestawy do płukania nosa i zatok.

Płyny do oczyszczania nosa u dzieci

Dla dzieci i niemowląt apteka internetowa oferuje spraye z wodą morską do oczyszczania nosa.  Woda do higieny nosa dla niemowląt powinna mieć aplikator pozwalający na delikatne i bezbolesne rozpylenie preparatu, w taki sposób, by nie zranić i nie uszkodzić delikatnej błony śluzowej nosa u małych dzieci. Aspiratory są niezbędne nie tylko do codziennej higieny nosa, ale też podczas kataru, szczególnie u niemowląt, które nie mają umiejętności samodzielnego oczyszczania nosa. Są dwa podstawowe typu drobnego sprzętu do oczyszczania nosa. Oczyszczacze do nosa podłączane do odkurzacza cieszą się dużą popularnością, dokładnie usuwając wydzielinę, jednak możliwe do wykorzystania tylko w warunkach domowych. Z kolei aspiratory do nosa dla niemowląt na wdech są uniwersalne i możliwe do wykorzystania w niemal każdej sytuacji, wymagają jednak większej dbałości o higienę urządzenia.

Irygatory, zestawy do płukania zatok

Na zatkany nos, na ból głowy u nasady nosa i na opuchnięte zatoki skutecznym sposobem są zestawy do irygacji, w skład których wchodzi butelka do przygotowania płynu ze specjalnym aplikatorem do podawania płynu i komplet saszetek z proszkiem do przygotowania roztworu soli do płukania o odpowiednim stężeniu. Apteka oferuje pakiety uzupełniające saszetek do płukania zatok.

Co na katar? Spraye i aerozole do nosa

Na katar i zatkany nos apteka oferuje aerozole do nosa lub spraye, które mają wielokierunkowe działanie: łagodzą podrażnienia błony śluzowej, stymulują jej odbudowę, działają przeciwustrojowo, rozrzedzają wydzielinę i ułatwiają jej ewakuację. Składniki sprayów do nosa na katar powodują obkurczanie błony śluzowej nosa, co zmniejsza wydzielanie, udrażnia nos i ułatwia oddychanie.

pixel