Darmowa dostawa od 299,00 zł
Do darmowej wysyłki brakuje Ci 299,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Leki na zatoki - tabletki, preparaty

( ilość produktów: 8 )

Leczenie zapalenia zatok to zwykle proces trudny i długotrwały. Często przechodzi w stan przewlekły, z którym trudno sobie poradzić. Dlatego już przy pierwszych objawach chorych zatok należy sięgnąć po domowe sposoby leczenia zatok, czyli po zestawy do irygacji oraz zastosować inhalacje. Zapalenie zatok zwykle rozpoczyna się niewinnie – po przeziębieniu pozostaje katar, który nie przechodzi, a do tego dołącza się jeszcze uporczywy ból głowy w obrębie czoła i twarzy, który nasila się przy pochylaniu i w godzinach porannych. Ból głowy przy zatokach narasta, dochodzi do tego zatkany nos i sącząca się z niego zielonkawa wydzielina.

Leki na zatoki, co na zapalenie zatok?

Już przy pierwszych objawach warto zastanowić się „co na zatoki?” Apteka internetowa AptekaPomocna24.pl oferuje preparaty na zatoki, które działają wielokierunkowo: zmniejszają ból głowy od zatok oraz rozrzedzają wydzielinę co pozwala na oczyszczenie i odetkanie przewodów prowadzących do jam zatok. Już te dwa czynniki przynoszą znaczną ulgę osobie cierpiącej na przewlekłe zapalenie zatok.

Tabletki na zatoki – jak wybrać?

Tabletki na zatoki dostępne bez recepty w aptece online szybko przynoszą ulgę poprzez zmniejszenie dolegliwości bólowych oraz udrożnienie zatok. Preparaty na zatoki są zwykle w formie tabletek z wyciągami roślinnymi, choć dostępne w aptece są także krople na zatoki. Wśród składników tabletek na chore zatoki wymienia się: korzeń goryczki, bez czarny, kwiat pierwiosnka, ziele szczawiu, werbena.

Zestawy do płukania zatok – irygacja

Zestawy do irygacji to dobry sposób na chore zatoki, po który warto sięgnąć przy pierwszych objawach zapalenia zatok. Składają się zwykle ze specjalnie skonstruowanej butelki i saszetek z proszkiem do przygotowania płynu do płukania. Zabieg irygacji pozwala na wypłukanie z zatok zalegającej wydzieliny, oczyszczenie ich oraz stymulację regeneracji błony wyściełającej zatoki. Apteka proponuje także zestawy do płukania zatok dla dzieci, specjalnie dostosowane do potrzeb małych pacjentów.

pixel