Darmowa dostawa od 299,00 zł
Do darmowej wysyłki brakuje Ci 299,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Leki na chrapanie

( ilość produktów: 3 )

Chrapanie to stosunkowo częsty i poważny problem. W większości przypadków dotyka mężczyzn, jednak zdarza się także u kobiet. To dolegliwość, z powodu której cierpią nie tylko osoby chrapiące, ale także ich ścisłe otoczenia. Dźwięki wydawane podczas chrapania utrudniają zaśnięcie, powodują częste wybudzanie się, przeszkadzają w spokojnym śnie, bez którego niemożliwy się skuteczny wypoczynek.

Jakie są przyczyny chrapania?

Jest ich wiele, wśród nich wyróżnia się zaburzenia układu oddechowego (np. anatomiczne związane z przegrodą nosową), problemy z układem krążenia, a bezpośrednio to drgania wiotkiego podniebienia miękkiego, które pojawiają się podczas wdechu. Na szczęście dolegliwość tę można leczyć, sposoby na chrapanie obejmują środki na chrapanie dostępne w aptece bez recepty w różnej postaci.

Sposoby na chrapanie

Zastanawiając się „co na chrapanie?”, mamy do wyboru wiele preparatów przeciw chrapaniu, zarówno są to preparaty farmakologiczne, jak i opaski, maski czy plastry na noc ułatwiające oddychanie. Leki na chrapanie mają przede wszystkim wyeliminować pojawienie się kłopotliwych dźwięków podczas snu. Krople, spraye na chrapanie lub olejki przeciw chrapaniu rozszerzają przewody nosowe, poprawiają ukrwienie tkanek gardła i podniebienia, co eliminuje pojawianie się głośnych dźwięków. Krople przeciw chrapaniu zawierające olejki stosuje się poprzez rozpylenie kilku kropel na piżamie lub poduszce, by zaczęły działać. Leki na chrapanie z apteki obejmują także tabletki na chrapanie, a także listki doustne, wkładki do nosa czy plastry na chrapanie, które mają ograniczyć wibracje będące bezpośrednią przyczyną dźwięków. Wzmocnienie tkanki mięśniowej podniebienia pozwala znacznie złagodzić, a nawet zupełnie wyeliminować powstawanie dźwięków podczas chrapania, co zapewnia odpowiedni wypoczynek i komfort snu nie tylko osobie chrapiącej, ale także bliskim z jej otoczenia. Jeśli problem chrapania utrzymuje się przez dłuższy czas, należy udać się do lekarza, który zleci odpowiednia badania oraz w uzasadnionych przypadkach skieruje na drobny zabieg.

pixel