Darmowa dostawa od 299,00 zł
Do darmowej wysyłki brakuje Ci 299,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Leki homeopatyczne

( ilość produktów: 13 )

Homeopatia jest to forma medycyny niekonwencjonalnej, zajmująca się leczeniem chorób przez stosowanie substancji wywołujących podobną chorobę. Za twórcę homeopatii uznaje się lekarza Samuela Hahnemanna. Substancje zawarte w lekach homeopatycznych podawane są bardzo dużym rozcieńczeniom, a następnie po każdym rozcieńczeniu substancji, mieszane przez wytrząsanie. Kilkukrotne wytrząsanie ma za zadanie zwiększyć efektywność substancji. Proces ten nazywany jest potencjonowaniem lub dynamizowaniem. Nie jest do końca poznany sposób, w jaki lek homeopatyczny miałby działać, natomiast ogólnie leki homeopatyczne uznaje się za bezpieczne, ze względu na ich skład. Głównymi składnikami w większości leków homeopatycznych są cukier i alkohol.  

Jak działają leki homeopatyczne?  

Podstawowe założenie leczenia homeopatycznego mówi o istnieniu siły życiowej, dynamizowaniu substancji i stosowaniu najmniejszej dawki, a także stosowana jest zasada podobieństwa i prawa Heringa. Prawa Heringa dotyczą ustępowania objawów choroby. Objawy choroby zanikają od wewnątrz do zewnątrz, od góry do dołu, od narządów ważniejszych życiowo do mniej ważnych w kolejności: mózg, serce, wątroba, płuca, nerki, mięśnie, skóra oraz w odwrotnej kolejności do wystąpienia objawów.  

Jak powstają preparaty homeopatyczne?  

W skład środków homeopatycznych wchodzą substancje pochodzenia zwierzęcego, roślinnego, mineralnego lub syntetycznego. Do wytwarzania preparatów homeopatycznych sporządzane są z nosodes czyli patologicznych, zainfekowanych preparatów m.in. kału, moczu, plwocin lub przygotowywane ze zdrowych tkanek tzw. sarcodes.  

Na co stosuje się leki homeopatyczne?

Leki homeopatyczne stosowane są na różne dolegliwości m.in. przeziębienie, stany zapalne zatok, gardła, alergie skórne i pokarmowe. Leki homeopatyczne znalazły zastosowanie w leczeniu hemoroidów, napięcia przedmiesiączkowego. Preparaty homeopatyczne są dostępne w postaci granulek, tabletek, płynów, czopków czy maści.   Aby kuracja homeopatyczna została osiągnięta, należy przestrzegać zasad prawidłowego odżywiania, aktywności fizycznej, odpowiedniej ilości odpoczynku, unikać stresu, dbać o higienę i wiele innych. Zdaniem homeopatów nie stosowanie się do tych zaleceń może zaburzać działanie leków homeopatycznych. Leki homeopatyczne nie są refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Leczenie homeopatyczne często łączone jest z terapią konwencjonalną w celu szybszego powrotu do zdrowia.

pixel