Leki na wątrobę - tabletki, preparaty
( ilość produktów: 51 )Regeneracja wątroby ma na celu polepszenie jej funkcjonowania, oczyszczenie z toksyn, usprawnienie produkcji i wydzielania żółci. Wątroba pełni wiele skomplikowanych funkcji w organizmie: bierze udział w trawieniu, produkuje żółć, jest odpowiedzialna za gospodarkę węglowodanową, rozkłada i neutralizuje toksyny, metabolizuje leki, alkohol i inne szkodliwe substancje. Nadmiernie obciążona wątroba nie pracuje dobrze. Zbyt obfite lub ciężkostrawne posiłki, spożywanie dużej ilości wysoko przetworzonej żywności, tłuszczów i alkoholu osłabia jest funkcjonowanie. Typowe objawy chorej wątroby to: silny ból (choć wątroba nie boli) w prawej części jamy brzusznej pod żebrami, ucisk, nudność, wymioty, niestrawność, uczucie ciężkości. Aby zatem temu zaradzić, warto sięgnąć po suplementy i tabletki na wątrobę dostępne bez recepty w aptece internetowej.
Tabletki na wątrobę – jak działają?
Preparaty na wątrobę często stosuje się także jako uzupełnienie leczenia wątroby po chorobach wątroby lub podczas regeneracji po uszkodzeniu tego narządu. Niektóre leki na wątrobę bez recepty zawierają fosfolipidy, które wbudowują się w błonę komórkową uszkodzonych komórek wątroby, co sprzyja ich regeneracji. Dodatkowo fosfolipidy stymulują produkcję nowych zdrowych hepatocytów i utrzymują odpowiedni poziom cholesterolu we krwi. Z kolei cynaryna zawarta w karczochu oczyszcza wątrobę z toksyn i pełni funkcję ochronną.
Zioła na wątrobę – tabletki, krople, herbatki, kapsułki
Leki na wątrobę często oparte są na wyciągach ziołowych. Skuteczne tabletki na wątrobę zawierają w składzie ekstrakty z takich roślin, jak: ostropest plamisty, karczoch zwyczajny, ostrokrzew paragwajski, cykoria, zielona herbata. Preparaty na wątrobę zawierają także takie substancje, jak: L-ornityna czy cholina o korzystnym wpływie na funkcjonowanie wątroby. Zioła na wątrobę dostępne są w aptece w kilku postaciach: jako tabletki lub kapsułki wspomagające pracę wątroby, jako krople ziołowe, jako płyny do stosowania doustnego, jako herbaty ziołowe do zaparzania.