Darmowa dostawa od 299,00 zł
Do darmowej wysyłki brakuje Ci 299,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Zioła na odchudzanie

( ilość produktów: 5 )

Otyłość jest chorobą przewlekłą, która charakteryzuje się nadmiernym odkładaniem tkanki tłuszczowej w organizmie. Podobnie jak w przypadku nadwagi. Za nadwagę uważa się 15-20% nadmiar masy ciała w stosunku do wieku, płci i wzrostu. W przypadku otyłości jest to ponad 20%. BMI osoby z nadwagą jest powyżej 25 kg/m2, a u osoby z otyłością ponad 30 kg/m2. Za główne przyczyny nadwagi i otyłości uznaje się złe nawyki żywieniowe, mała aktywność fizyczna lub jej całkowity brak, stres oraz zaburzenia emocjonalne. Innymi przyczynami nadwagi i otyłości mogą być stosowane leki lub rzadziej uszkodzenie podwzgórza.  

Co zrobić aby zrzucić zbędne kilogramy? Co na odchudzanie?  

Podstawową metodą leczenia jest zmiana dotychczasowych nawyków żywieniowych. Zmniejszenie kaloryczności posiłków, jedzenie mniejszych porcji, unikanie podjadania, regularne spożywanie posiłków pozwolą na redukcję masy ciała i wspomogą odchudzanie. Osoby z nadwagą lub otyłością powinny ograniczać spożywanie tłuszczów, a zwiększyć podaż warzyw i owoców. W celu zoptymalizowania diety warto poradzić się u eksperta dietetyka. Innym równie ważnym czynnikiem podczas odchudzania się jest aktywność fizyczna. Osoby z otyłością lub nadwagą powinny dziennie wykonywać 30-60 minut ćwiczeń aerobowych np. szybki marsz, pływanie. Wysiłek fizyczny należy dobrać indywidualnie do stanu zdrowia pacjenta. Równie ważne w celu utraty nadmiernych kilogramów jest wsparcie psychiczne osoby odchudzającej się.  

Jakie leki ziołowe na odchudzanie?  

Lekiem na odchudzanie zarejestrowanym w Polsce w leczeniu otyłości jest orlistat, który hamuje trawienie oraz wchłanianie tłuszczów. Jest to jednak lek na odchudzanie na receptę. Leki ziołowe na odchudzanie bez recepty dostępne w aptekach oparte są głównie na ziołowych surowcach roślinnych, które mają wspomagać odchudzanie. Surowce roślinne wchodzące w skład preparatów na odchudzanie to m.in. młody jęczmień, ostrokrzew paragwajski, zielona herbata, hibiskus. Zioła na odchudzanie to m.in.: senes, który ułatwia wypróżnianie. Spotykane zioła odchudzające to także rośliny olejkowe jak rumianek, mięta, poprawiające pracę układu pokarmowego. Ziołowe leki na odchudzanie dostępne są w różnych postaciach m.in. w postaci tabletek, saszetek do rozpuszczania, herbatek do zaparzania, dlatego każdy może wybrać dogodną dla siebie formę preparatu odchudzającego.  

Ziołowe suplementy na odchudzanie – jak działają?  

Tabletki na odchudzanie działają w różny sposób: zmniejszają łaknienie (np. błonnik, błonnik witalny), przyspieszają metabolizm (np. suplementy z kofeiną), stymulują spalanie tkanki tłuszczowej. Pamiętajmy jednak, że stosowanie samych środków na odchudzanie to za mało, aby zrzucić zbędne kilogramy, należy także regularnie uprawiać aktywność fizyczną i na stałe zmienić nawyki żywieniowe.

pixel