Darmowa dostawa od 299,00 zł
Do darmowej wysyłki brakuje Ci 299,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Leki na anemię, niedokrwistość, niedobór żelaza

( ilość produktów: 15 )

Co to jest anemia?

Zwana także niedokrwistością, to zbiorcze określenie chorób związanych z nieprawidłowym funkcjonowaniem erytrocytów (czerwonych krwinek). Najczęstszy rodzaj anemii wynika z nieprawidłowej diety (niedobór żelaza w diecie) lub przemęczenia organizmu, jednak niedokrwistość może być także poważną chorobą. Różne typy anemii dają specyficzne objawy, jednak dla wszystkich tych dolegliwości jest grupa wspólnych cech, które sygnalizują, że w organizmie pojawiła się anemia. Objawy te to m.in.: osłabienie, senność, apatia, problemy z koncentracją, szumy w uszach, omdlenia, spadek kondycji fizycznej (zadyszka nawet po niewielkim wysiłku), uczucie zimna, mroczki przed oczami, ból w okolicy serca, bladość skóry i spojówek. Dosyć często pojawia się także anemia w ciąży, wynikająca z zużywania zapasów żelaza matki przez rozwijające się dziecko.

Niedobór żelaza - objawy

Częstą formą anemii jest niedobór żelaza w organizmie, wynikający przede wszystkim z błędów żywieniowych. Niedobór żelaza – objawy: łamliwość paznokci, nadmierne wypadanie włosów, problemy z apetytem (częste gdy pojawia się anemia u dzieci), pęknięcia kącików ust. Leki na anemię mają za zadanie uzupełnienie niedoboru tego pierwiastka w organizmie, co wpływa pozytywnie na liczbę czerwonych krwinek. Na tego rodzaju anemię pomoże dostępne w aptece internetowej żelazo w tabletkach lub w proszku do przygotowania napoju.

Anemia u dzieci, anemia w ciąży - kiedy do lekarza

Należy jednak pamiętać, że gdy pojawi się anemia u dzieci lub podejrzewamy ją u siebie, należy przede wszystkim udać się do lekarza na konsultację oraz wykonać badania laboratoryjne krwi. Po dokładnym określeniu przyczyny niedokrwistości i rodzaju dolegliwości, jaką jest anemia, leczenie należy prowadzić pod nadzorem lekarza. Podobnie jeśli chcemy przyjmować żelazo w ciąży, należy przede wszystkim skonsultować to ze swoim lekarzem prowadzącym po wykonaniu niezbędnych badań. Zarówno niedobór żelaza, jak i jego nadmiar może być szkodliwy, dlatego przy podejrzeniu anemia, leki bez recepty dostępne w aptece należy zażywać dopiero po konsultacji ze specjalistą.

pixel