Zapraszamy do kontaktu telefonicznego od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 do 16:00+48 669 694 714
  • APAP EXTRA (500 mg + 65 mg) x 50 tabletek powlekanych

APAP EXTRA (500 mg + 65 mg) x 50 tabletek powlekanych

bez recepty
inne warianty: 50 tabletek
  • APAP Extra to połączenie paracetamolu i kofeiny, wykazujące zwiększoną skuteczność w zwalczaniu bólu i gorączki.
27,19 zł
/ szt. brutto + koszty wysyłki
Dodaj do ulubionych

APAP EXTRA (500 mg + 65 mg) x 50 tabletek powlekanych

Paracetamolum + Coffeinum

Połączenie dwóch substancji czynnych - paracetamolu i kofeiny - istotnie zwiększa skuteczność leku APAP Extra w uśmierzaniu bólu i obniżaniu gorączki. Pierwszy związek działa poprzez hamowanie aktywności ośrodkowej cyklooksygenazy odpowiedzialnej za powstawanie czynników podnoszących temperaturę ciała i pobudzających receptory bólowe. Nie wywiera wpływu przeciwzapalnego ani nie zmniejsza syntezy prostaglandyn na obwodzie, dzięki czemu - w porównaniu do leków z grupy NLPZ - nie drażni błony śluzowej żołądka i nie zaburza procesów krzepnięcia krwi.
Druga substancja czynna, kofeina, nasila wchłanianie paracetamolu ze światła przewodu pokarmowego oraz posiada efekt umiarkowanie pobudzający ośrodkowy układ nerwowy.

Wskazania

  • Bóle różnego pochodzenia: głowy (w tym napięciowe i migrenowe), zębów, gardła, mięśni, kostno-stawowe, menstruacyjne.
  • Nerwobóle. 
  • Gorączka różnego pochodzenia, np. w przeziębieniu i grypie.

Przeciwwskazania

  • Nadwrażliwość na paracetamol lub którykolwiek z pozostałych składników leku.
  • Ciężka niewydolność wątroby lub nerek albo inne poważne choroby tych narządów.
  • I trymestr ciąży.
  • Wrodzony niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej lub reduktazy methemoglobinowej.
  • Wiek poniżej 12. roku życia.
  • Jednoczesne przyjmowanie innych preparatów zawierających paracetamol (ryzyko nasilenia działań niepożądanych lub zatrucia).
  • Nadużywanie alkoholu, stan niedożywienia organizmu.

Kobiety w I i II trymestrze ciąży oraz karmiące piersią przed zastosowaniem leku powinny skonsultować się z lekarzem.

Dawkowanie

Preparat do stosowania doustnego. Wskazane, aby przyjmować lek na czczo.
Tabletkę popić 100 ml (ok. pół szklanki) niegazowanej wody. Nie rozgryzać, nie dzielić, nie żuć, nie ssać.

Dorośli i młodzież powyżej 12. roku życia:
1 - 2 tabletki (500 - 1000 mg paracetamolu) doraźnie lub 3 - 4 razy na dobę z zachowaniem co najmniej 4-godzinnego odstępu między dawkami.
Maksymalna dawka dobowa dla paracetamolu wynosi 4 g (8 tabletek). Nie należy jej przekraczać.

Jeżeli po 3 - 5 dniach przyjmowania leku objawy nie ustąpią lub ulegną nasileniu, należy zgłosić się do lekarza.

Działania niepożądane

Paracetamol może wchodzić w interakcje z innymi przyjmowanymi równocześnie lekami. Przed zastosowaniem preparatu należy zapoznać się z listą substancji czynnych, na które wpływa APAP Extra.

Objawy niepożądane w czasie stosowania leku APAP Extra należą do rzadkości. Mogą wystąpić m.in.

  • reakcje uczuleniowe, pokrzywka, rumień, wysypka;
  • nudności, wymioty, zaburzenia trawienia;
  • zawroty głowy;
  • zmiany w obrazie krwi (bardzo rzadko);
  • skurcz oskrzeli u pacjentów z nadwrażliwością na kwas acetylosalicylowy i inne leki z grupy NLPZ.

Dodatkowe informacje

W trakcie leczenia produktami leczniczymi zawierającymi paracetamol nie wolno pić alkoholu ze względu na ryzyko toksycznego uszkodzenia wątroby. Wskazane jest także zmniejszenie ilości spożywanych pokarmów i napojów zawierających kofeinę, aby nie doprowadzić do jej przedawkowania.
Przewlekłe stosowanie preparatu APAP Extra zwiększa ryzyko martwicy brodawek nerkowych lub kolki nerkowej.

Podmiot odpowiedzialny

USP Zdrowie Sp. z o.o., ul. Poleczki 35, 02-822 Warszawa

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Opinie użytkowników
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane



Kod producenta: 5909990644926
Parametry techniczne:
Postać:
tabl.powl.

Większe opakowanie

,
opakowanie
Dawka:
500mg+65mg
inne warianty:
50 tabletek
Lek na receptę:
nie
Opakowanie:
50 tabl.
,
50 tabletek

Dbamy o Twoją prywatność

Nasz Sklep wraz z Zaufanymi Partnerami przetwarza Twoje dane osobowe zbierane w Internecie np. IP Twojego urządzenia oraz informacje zapisywane za pomocą technologii służących do ich śledzenia i przechowywania, takich jak pliki cookies, sygnalizatory www lub innych podobnych technologii.

Pliki cookies wykorzystywane są w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności, a także w celach analitycznych, marketingowych, oraz aby dostosować treści do Twoich preferencji i zainteresowań w tym także do wyświetlania spersonalizowanych treści (reklamowych) oraz do poprawnego działania strony internetowej. Warunki przechowywania lub dostępu do cookie możesz określić w Twojej przeglądarce.

Klikając „ZGADZAM SIĘ, CHCĘ PRZEJŚĆ DO STRONY” wyrażasz zgodę na stosowanie ciasteczek zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki oraz na dostosowanie treści na stronie naszego Sklepu do Twoich preferencji, a także w celach statystycznych i marketingowych, w tym do wyświetlania spersonalizowanych treści (reklamowych). Zgodę możesz wycofać w dowolnym momencie poprzez usunięcie plików cookies z przeglądarki z danego urządzenia końcowego.

Jeżeli klikniesz „NIE WYRAŻAM ZGODY” - nie będzie możliwe wejście na stronę Sklepu.

NIE WYRAŻAM ZGODY
ZGADZAM SIĘ, CHCĘ PRZEJŚĆ DO STRONY
pixel