Wyprawka - maści, preparaty, akcesoria
( ilość produktów: 37 )Młode mamy tuż przed porodem często zastanawiają się, co zabrać ze sobą do szpitala na poród. Jak powinna wyglądać lista rzeczy do zabrania do szpitala, jak powinna wyglądać wyprawka do szpitala? Przygotowując się do porodu, warto zrobić listę rzeczy dla mamy po porodzie oraz dla maleństwa, które przyjdzie na świat.
Wyprawka dla mamy - co zabrać ze sobą do szpitala?
Oprócz obowiązkowych dokumentów, karty przebiegu ciąży, wyników badań, telefonu komórkowego i ładowarki, należy wziąć zestaw kosmetyków i akcesoriów, które bardzo przydadzą się każdej mamie zaraz po porodzie. Niezbędne są wkładki i podkłady poporodowe, jednorazowe majtki dla kobiet lub wielorazowe majtki z siatki. Te ostatnie są dosyć uniwersalne, można je łatwo uprać, a do tego przepuszczają powietrze. Wyprawka dla mamy powinna zawierać także przybory toaletowe, delikatny żel do mycia ciała oraz żel do higieny intymnej dla kobiet w połogu. Jeśli przyszła mama zamierza karmić piersią, warto zabrać ze sobą do szpitala maść z lanoliną na brodawki oraz osłonki na brodawki, które zabezpieczają przed ich uszkodzeniami podczas laktacji. Jeśli poród ma się odbyć przez cesarskie cięcie, warto mieć ze sobą łagodne środki dezynfekujące oraz jałowe kompresy i opatrunki.
Wyprawka dla dziecka – co do pielęgnacji dla noworodka?
Wybierajmy kosmetyki dla niemowląt, które można stosować od pierwszych dni życia. Żel lub emulsję do mycia ciała, pieluszki w rozmiarze 1, chusteczki nawilżane, delikatny środek do odkażania pępka i jałowe kompresy, sól fizjologiczną do przemywania oczu, krem lub maść do delikatnej skórki niemowlęcia, wodę morską do nawilżania noska oraz akcesoria, takie jak np. szczotka do włosów dla niemowlęcia. W sytuacji, gdy przyszła mama planuje karmić piersią, a pojawiają się problemy z uruchomieniem laktacji, warto mieć ze sobą laktator, który pomoże stymulować piersi do produkcji pokarmu. Awaryjnie warto zabrać z wyprawką do szpitala małe opakowania gotowego mleka w płynie dla niemowląt (tzw. ready to use). To bardzo wygodna opcja na warunki szpitalne w sytuacji, gdy mama produkuje jeszcze niewystarczającą ilość pokarmu na potrzeby dziecka. Mleko w płynie dla niemowląt można podawać w temperaturze pokojowej, wystarczy nałożyć sterylny smoczek lub przelać mleko do czystek butelki i od razu podawać dziecku.