Infekcje, stany zapalne układu moczowego - leki
( ilość produktów: 25 )Leki na zapalenie pęcherza moczowego warto mieć zawsze w domowej apteczce, szczególnie gdy mamy predyspozycje do infekcji układu moczowego. Schorzenia związane z tym układem zdecydowanie częściej dotykają kobiet niż mężczyzn, a wynika to ze specyfiki budowy anatomicznej u obu płci. Zwiększone ryzyko rozwoju zakażenia układu moczowego występuje także u osób chorych na cukrzycę, u pacjentów po zabiegach operacyjnych lub u niemowląt i małych dzieci, które noszą pieluszki.
Co na objawy zakażenia dróg moczowych?
Objawy zapalenia pęcherza lub cewki moczowej są charakterystyczne. Swędzenie, ból podczas próby oddawania moczu, parcie na pęcherz, częste wizyty w toalecie, skutkujące wydaleniem jedynie niewielkiej ilości moczu. Zwykle te objawy powinny być sygnałem do rozpoczęcia leczenia lekami na zapalenie pęcherza dostępnymi w aptece bez recepty oraz do wdrożenia domowych sposobów na radzenie sobie z tym problemem. Czasami rozwój zakażenia dróg moczowych przebiega bezobjawowo i choroba zostaje wykryta na dosyć zaawansowanym etapie. Wówczas należy udać się do lekarza i wykonać odpowiednie badania diagnostyczne.
Domowe sposoby na zapalenie pęcherza
Już przy pierwszych objawach warto rozpocząć leczenie domowe infekcji dróg moczowych oraz sięgnąć po leki na zapalenie pęcherza bez recepty dostępne w każdej aptece. Należy bardzo dbać o higienę okolic intymnych, można stosować nasiadówki. Ważne jest picie dużej ilości płynów, najlepiej ciepłej wody z cytryną lub moczopędnych herbat ziołowych, ponieważ kwaśne pH powoduje odklejanie się i wypłukiwanie bakterii z pęcherza i dróg moczowych.
Leki na zapalenie pęcherza
Preparaty na infekcje dróg moczowych działają wielokierunkowo. Z jednej strony mają za zadanie odbudowanie naturalnej bariery ochronnej układu moczowego, a z drugiej – mają wyleczyć infekcji, która powoduje nieprzyjemne objawy i problemy w codziennym funkcjonowaniu. Apteka proponuje szereg leków, suplementów i probiotyków na zakażenia układu moczowego, które pomogą w powrocie do zdrowia. Popularne są leki oparte na furaginie oraz preparaty zawierające wyciągi z żurawiny (tabletki lub płyn z żurawiny), rumianku, skrzypu czy pietruszki.