Darmowa dostawa od 299,00 zł
Do darmowej wysyłki brakuje Ci 299,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Leki na trądzik- tabletki, płyny

( ilość produktów: 7 )

Trądzik może mieć wiele postaci. Najczęściej występująca odmiana to trądzik pospolity lub inaczej młodzieńczy. Występuje u ponad 70% młodzieży w wieku pokwitania. Są to zmiany skórne twarzy w postaci krost, zaskórników, grudek wywołanych nadmierną produkcją łoju. W wyniku zmian hormonalnych dochodzi do pobudzenia gruczołów łojowych. Trądzik może mieć przebieg łagodny, umiarkowany i ciężki. Od rodzaju trądziku zależy zastosowana terapia.  

Można również wyróżnić trądzik różowaty. Najczęściej rozwija się u dorosłych osób z naprzemiennymi okresami zaostrzenia i wyciszenia zmian skórnych. Trądzik różowaty to przewlekłe schorzenie skóry ze zmianami zapalnymi. Umiejscowiony jest w strefie T, czyli czoło, nos i broda. Częściej dotyczy kobiet niż mężczyzn i występuje na tyle hormonalnym. Może dotykać kobiet w ciąży, podczas przekwitania, ale także w czasie owulacji i menstruacji, kiedy gospodarka hormonalna jest mocno rozregulowana.  

Jak pielęgnować skórę trądzikową?  

Bardzo istotnym elementem leczenia jest prawidłowa pielęgnacja twarzy oraz innych partii ciała objętych zmianami skórnymi. Zaleca się dokładne mycie skóry dwa razy dziennie łagodnymi preparatami na trądzik o odpowiednim pH. Nie wskazane jest stosowanie preparatów zbyt silnych, ponieważ mogą one dodatkowo podrażniać skórę. Po oczyszczeniu skóry zaleca się nakładać dostosowany do rodzaju cery krem do skóry trądzikowe, który nie zatyka porów, a nawilża i chroni podrażnioną skórę. Należy dobierać takie kosmetyki, aby nie podrażniały, nie zatykały porów i nie przetłuszczały dodatkowo skóry. Można również spróbować zabiegów kosmetycznych przeznaczonych do skóry trądzikowej.  

Co na trądzik? Jakie leki na trądzik można zastosować?  

Leki na trądzik bez recepty głównie zawierają wyciągi roślinne, które mają za zadanie złagodzić zmiany skórne, wykazuje działanie przeciwbakteryjne. Rośliny zawarte w preparatach na trądzik to m.in. fiołek trójbarwny, rumianek, mniszek lekarski. Dodatkowo mogą zawierać cynk, który zmniejsza stan zapalny i wspomaga leczenie trądziku, ale również witaminy takie jak niacyna, witamina B6. Dostępne leki na trądzik mogą być w postaci kremów, maści, tabletek czy płynów. Korzystnie na skórę wpływa bratek w formie herbatek do picia. Dostępne w aptekach są również leki na trądzik zawierające substancje o działaniu złuszczającym takie jak kwas azelainowy, salicylowy. Do miejscowego stosowania na skórę wykorzystywany jest także nadtlenek benzoilu. Leki na trądzik na receptę to głównie antybiotyki, pochodne witaminy A jak np. izotretynoina.  

W przypadku leków na trądzik w ciąży uprzednio należy zwrócić się do lekarza i skonsultować stosowanie ich. Niektóre stosowane leki nie mogą być przyjmowane w czasie ciąży m.in. pochodne witaminy A, antybiotyki i inne.

pixel