Darmowa dostawa od 299,00 zł
Do darmowej wysyłki brakuje Ci 299,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Ząbkowanie - żele, roztwory, pasty dla dzieci

( ilość produktów: 6 )

Ząbkowanie to trudny okres dla wielu maluchów. Nie wszystkie niemowlęta przechodzą boleśnie okres wyżynania się pierwszych ząbków, jednak dla wielu wiąże się on z bólem i swędzeniem dziąseł. Pierwsze ząbki pojawiają się zwykle ok. 4-6 miesiąca życia niemowlęcia, jednak nie jest to regułą. Niektórym maluchom ząbki pojawiają się później, niektórym wcześniej. Kiedy wyjdą pierwsze zęby? Kiedy maluch intensywnie ślini się, a dziąsła są zaczerwienione i spulchnione, to objawy, że zaczęło się ząbkowanie. Pełen komplet 20 zębów mlecznych powinien wyrosnąć dziecku do ukończenia 3. r.ż., najgorsze są jednak okresy, kiedy pojawiają się pierwsze zęby (tzw. jedynki i dwójki) oraz zęby trzonowe.

Co na ząbkowanie? Jak złagodzić ból przy ząbkowaniu?

Dla niemowląt, które trudno przechodzą ząbkowanie, apteka internetowa oferuje wiele preparatów przynoszących ulgę w bólu, łagodzących swędzenie dziąseł. Na bolesne dziąsła można stosować żele na ząbkowanie dla niemowląt, które aplikuje się bezpośrednio na dziąsełka, smarując kilka razy dziennie lub doraźnie w razie potrzeby. Z opinii wielu rodziców wynika, że warto żel na ząbkowanie stosować także na noc, aby zapewnić dziecku przespaną noc, nie przerywaną pobudkami ze względu na bolące i swędzące dziąsła. Apteka online oferuje kilka rodzajów leków na ząbkowanie. Mogą to być chłodzące żele, które obkurczają naczynia krwionośne i zmniejszają opuchliznę, przez co przynoszą ulgę w bólu. Inne preparaty dla niemowląt na ząbkowanie to żele z lidokainą o właściwościach znieczulających i przeciwbólowych. Są one szczególnie polecane dla maluchów, które szczególnie ciężko przechodzą okres wyżynania się pierwszych ząbków. Na rynku dostępne są także leki homeopatyczne w kroplach na ząbkowanie. Przy dokuczliwym bólu można także dziecku podać leki przeciwbólowe.

Domowe sposoby na ząbkowanie u niemowląt

Oprócz stosowania preparatów z apteki na ząbkowanie, warto także na inne sposoby próbować pomóc dziecku przetrwać ten trudny okres. Dobrze sprawdzają się wszelkie gryzaki, także te zawierające specjalny żel, który można schłodzić w lodówce. Warto także dawać dziecku do gryzienia bezpieczne przedmioty, by ukoić swędzenie dziąseł.

pixel