Darmowa dostawa od 299,00 zł
Do darmowej wysyłki brakuje Ci 299,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Przeziębienie, gorączka, kaszel - tabletki, żele, syropy, czopki dla dzieci

( ilość produktów: 81 )

Pojawienie się przeziębienia i gorączki u dziecka wymaga nie tylko szybciej reakcji ze strony opiekunów, ale przede wszystkim wyboru odpowiedniego leku na gorączkę dla dziecka. Jest to szczególnie ważne, gdy objawy choroby pojawiają się u niemowląt lub małych dzieci. U nich choroba rozwija się szybciej i jest większym zagrożeniem dla zdrowia. Co więcej, gorączka nie musi być wcale objawem infekcji, może być wynikiem np. ząbkowania. Dlatego skuteczne leki na przeziębienie dla dziecka i leki przeciwgorączkowe dla niemowląt warto mieć zawsze dostępne w domowej apteczce.

Leki przeciwbólowe i na gorączkę dla dzieci – co wybrać?

Leki na ból dla dziecka, dostępne w aptece bez recepty, różnią się zwykle składem, postacią oraz dawkowaniem od leków przeciwbólowych stosowanych przez dorosłych. Dawkowanie leków przeciwbólowych dla niemowląt należy oprzeć przede wszystkim na masie ciała dziecka – jest to kluczowy parametr, który pozwala na odpowiednie zmetabolizowanie leku w organizmie małego dziecka. Najważniejsze grupy leków przeciwbólowych dla dzieci to te oparte na dwóch substancjach aktywnych: paracetamolu lub na ibuprofenie. Leki przeciwgorączkowe z paracetamolem można stosować już od pierwszych dni życia. Dla niemowląt leki na gorączkę i ból oparte zwykle mają postać czopków, syropów lub zawiesiny o atrakcyjnym smaku, akceptowanym przez najmłodszych. Warto sięgać po leki na gorączkę oznaczone jako „forte”, ponieważ w mniejszej objętości mają tę samą dawkę leku dla dziecka. Zwykle do opakowań leków przeciwbólowych dla dzieci dołączone są wygodne aplikatory i strzykawki, ułatwiające podawanie.

Leki na przeziębienie dla dzieci

Przy pierwszym objawach infekcji, aby uchronić dziecko przez dalszym rozwojem grypy lub przeziębienia, warto sięgnąć po środki na przeziębienie dla dzieci, przede wszystkim te oparte na ibuprofenie. Substancja ta ma wielokierunkowe działanie: przeciwbólowe, przeciwzapalne i przeciwgorączkowe. Do tego zwykle środki na grypę dla dzieci zawierają w składzie witaminy i inne substancje stymulujące odporność, które walczą z infekcją.

pixel