Darmowa dostawa od 299,00 zł
Do darmowej wysyłki brakuje Ci 299,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Rozstępy - kremy, olejki na rozstępy, ujędrniające

( ilość produktów: 3 )

Okres ciąży, porodu i karmienia piersią to czas ogromnych zmian w organizmie kobiety. Rozwój oraz wydanie na świat dziecka to duże obciążenie dla ciała kobiety, a szczególnie intensywnym zmianom podlega skóra. Jest ona narażona na intensywne rozciąganie na powiększającym się brzuszku, na piersiach przygotowujących się do laktacji, a także na udach i pośladkach. W tym okresie skóra kobiety ciężarnej wymaga specjalnej pielęgnacji: delikatnego masażu, peelingu, głębokiego nawilżenia i natłuszczenia. Zadaniem preparatów ujędrniających dla kobiet w ciąży jest wzmocnienie struktury skóry w taki sposób, aby wytrzymała ona intensywne rozciąganie podczas ciąży, by nie pojawiły się na niej rozstępy.

Co na rozstępy w ciąży?

Powiększający się brzuszek, zwiększenie objętości piersi przygotowujących się do produkcji mleka i do karmienia, dodatkowe kilogramy gromadzące się na udach i pośladkach – te wszystkie czynniki przyczyniają się do intensywnego rozciągania skóry. Z drugiej strony mechaniczne naprężenie włókien w obrębie skóry oraz hormony osłabiające naturalne mechanizmy naprawcze w skórze kobiety ciężarnej powodują, że jest ona znacznie osłabiona, zmienia się jej struktura i jest podatna na uszkodzenia. Przy intensywnym rozciąganiu włókna budujące rusztowanie skóry mogą pękać, co uwidacznia się na skórze w postaci rozstępów. Pojawiają się one szczególnie na brzuchu, na piersiach i na udach kobiety ciężarnej, czyli tam, gdzie zachodzą najbardziej intensywne zmiany. Rozstępy w ciąży dotyczą większości kobiet, to problem, który jest powszechny, jednak rozstępom można zapobiegać. Apteka internetowa oferuje olejki, maści i kremy na rozstępy dla kobiet w ciąży. To ważne, aby sięgać po dedykowane kosmetyki dla ciężarnych, by mieć pewność, że nie zaszkodzą przyszłej mamie i rozwijającemu się dziecku. Kremy na rozstępy dla ciężarnych oparte są na witaminach i na naturalnych składnikach, zwykle olejach roślinnych. Ważne, aby stosowanie kremów przeciw rozstępom rozpocząć od samego początku ciąży i robić to regularnie (np. 2 razy dziennie).  

Preparaty na ujędrnianie skóry w ciąży

Skóra w i po ciąży jest przesuszona i podatna na podrażnienia, dlatego olejki i kremy ujędrniające dla kobiet w ciąży powinny ją głęboko odżywiać i nawilżać.

pixel