Darmowa dostawa od 299,00 zł
Do darmowej wysyłki brakuje Ci 299,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Stłuczenia / Obrzęki / Siniaki - maść, żele, preparaty

( ilość produktów: 32 )

Stłuczenia, obrzęki i siniaki są najczęściej wynikiem urazu, drobnej kontuzji, uderzenia lub zwichnięcia. Chociaż zazwyczaj nie są groźna dla zdrowia, to utrudniają codzienne funkcjonowanie (np. stłuczenie kolana), wiążą się z bólem, bolesnością przy dotykaniu, uczuciem ciągnięcia, zaczerwieniem, opuchlizną, utrudniają chodzenie lub poruszanie się. Siniaki na ciele powstają wskutek pęknięcia naczyń krwionośnych znajdujących się pod skórą, to niewielkie krwiaki podskórne. Siniaki (określane także jako sińce) ulegają samowyleczeniu, samoistnie wchłaniają się po pewnym czasie.

Jak przyspieszyć gojenie się siniaków i stłuczeń?

Aby jednak przyspieszyć gojenie się stłuczeń i siniaków, a oprócz tego zminimalizować dolegliwości bólowe, warto sięgnąć po maść na stłuczenia i siniaki dostępną w aptece internetowej bez recepty. Ten sposób na siniaki pozwala w krótkim czasie zmniejszyć stan zapalny, ponadto mają właściwości kojące i zmniejszają obrzęki, przyspieszają regenerację uszkodzonej tkanki. Maści i żele na stłuczenia i siniaki (np. Voltaren max żel) stosuje się także do zmniejszenia obrzęków stawowych i pourazowych oraz do masaży po treningach sportowych. Maści i kremy na siniaki na nogach zawierają wyciągi roślinne (z arniki górskiej, z kasztanowca, z nagietka), które działają przeciwobrzękowo i ściągająco. Dodatek witamin i minerałów poprawia mikrokrążenie, uszczelnia ściany naczyń krwionośnych, redukuje obrzęki, przyspiesza wchłanianie się podskórnych krwiaków.

Kiedy stosować maści chłodzące, a kiedy rozgrzewające?

Wśród preparatów na stłuczenia i siniaki i obrzęki dostępne są maści chłodzące łagodzące objawy oraz maści rozgrzewające – można je stosować doraźnie po urazach (np. Altacet) lub stale np. maść rozgrzewająca w przypadku bólów reumatycznych. Maści chłodzące na obrzęki nóg polecane są osobom, które dużo przebywają w pozycji stojącej, na obrzęki nóg w ciąży (po konsultacji z lekarzem prowadzącym), dla sportowców. Wśród preparatów na stłuczenia, siniaki czy bóle reumatyczne są także maści przeciwzapalne, żele przeciwbólowe, maść żywokostowa, maść borowinowa czy maść witaminowa.

pixel