Darmowa dostawa od 299,00 zł
Do darmowej wysyłki brakuje Ci 299,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Ciśnienie tętnicze krwi - leki, tabletki na nadciśnienie

( ilość produktów: 6 )

Nadciśnienie to choroba układu krążenia charakteryzująca się podwyższonym ciśnieniem krwi. Ciśnienie zarówno skurczowe jak i rozkurczowe może być stale podwyższone lub okresowo. Prawidłowe ciśnienie krwi mieści się w zakresie 120-129/80-84 mmHg, natomiast o nadciśnieniu mówimy jeśli wartość ciśnienia jest w zakresie <140/ <90 mmHg. Wyróżniamy ciśnienie pierwotne i wtórne. Nadciśnienie wtórne może mieć kilka przyczyn m.in. choroby nerek, silny stres, niektóre leki, substancje toksyczne i inne a przyczynami nadciśnienia pierwotnego są czynniki genetyczne oraz środowiskowe.  

Jak zapobiec nadciśnieniu?  

Na wartość ciśnienia tętniczego krwi ma wpływ styl życia, dlatego to od jego zmiany należałoby zacząć. Niefarmakologiczne metody leczenia to przede wszystkim optymalizacja masy ciała. Większości osób chorujących na nadciśnienie towarzyszy także otyłość. Połączenie niskokalorycznej diety i aktywności fizycznej może wspomóc obniżenie ciśnienia. Kolejnym ważnym aspektem jest ograniczenie spożywanej soli. Nadmierne spożywanie soli powoduje wzrost ciśnienia tętniczego. Pacjenci z podwyższonym ciśnieniem powinni ograniczyć spożywanie sodu do mniej niż 3 g dziennie. Koniecznie należy zrezygnować z palenia tytoniu i zmniejszyć spożywanie alkoholu. Istotnym elementem jest także aktywność fizyczna. Zalecane jest stosowanie umiarkowane ćwiczenia aerobowe m.in. szybki marsz, pływanie czy jazda na rowerze przez ok. 30-45 minut najlepiej codziennie.   Przy nadciśnieniu należy kontrolować ciśnienie i prowadzić kalendarzyk pomiarów zapisując swoje pomiary. Przyjmować zapisane przez lekarza leki i stosować się do jego zaleceń, pamiętając o zdrowym stylu życia.  

Co na nadciśnienie? Jakie leki stosować aby obniżyć ciśnienie tętnicze krwi?  

Leki na nadciśnienie bez recepty zawierają w swoim składzie rośliny. Są to m.in. jemioła, konwalia majowa, głóg, kozłek lekarski. Rośliny te mają za zadanie obniżyć ciśnienie krwi, przez wpływ na naczynia wieńcowe i pracę serca. Lekiem na ciśnienie, który je podnosi są preparaty zawierające niketamid i glukozę. Substancje te wpływają pobudzająco na ośrodkowy układ nerwowy, zwiększa częstość oddechów i podwyższa ciśnienie krwi. Inne leki zawierają witaminy i minerały, które mają wspomagać utrzymanie prawidłowego ciśnienia krwi. Inne leki na nadciśnienie na receptę są dostępne z przepisu lekarza po odpowiedniej diagnozie.    

Co na nadciśnienie w ciąży?  

Przy nadciśnieniu w ciąży należy skonsultować się z lekarzem w celu zastosowania odpowiedniego leczenia.

pixel