Darmowa dostawa od 299,00 zł
Do darmowej wysyłki brakuje Ci 299,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Leki na pamięć i koncentrację - tabletki, preparaty

( ilość produktów: 31 )

Pamięć jest to zdolność do rejestrowania, przechowywania i odtwarzania informacji. Można wyróżnić pamięć krótkotrwałą i długotrwałą. Pamięć krótkotrwała inaczej pamięć operacyjna potrzebna jest do wykonania jakiejś czynności np. zapamiętanie numeru telefony. Natomiast powtarzanie informacji prowadzi do utrwalenie jej i wytworzenia pamięci długotrwałej. Za proces pamięci, uczenia się, koncentracji odpowiada wiele struktur w mózgu. Aby dbać o pamięć trzeba ją stale ćwiczyć poprzez naukę, pracę czy gry.  

Problemy z pamięcią i koncentracją pojawiają się niezwykle często, przyczyn tego może być wiele począwszy od zwykłego rozkojarzenia kończąc na poważnych chorobach. Każdemu czasem zdarzy się czegoś zapomnieć i nie jest to powód do niepokoju. Jednak kiedy takie luki w pamięci pojawiają się coraz częściej warto zwrócić na to uwagę i poszukać przyczyny konsultując swój problem z lekarzem. Z wiekiem wydłuża się czas jaki potrzebny jest na zrozumienie i zapamiętanie danej informacji, ponieważ umysł działa wolniej.  

Jak poprawić pamięć i koncentrację? Co na pamięć i koncentrację?  

W przypadku pojawiających się kłopotów z pamięcią i koncentracją należy na początku zwrócić szczególną uwagę czy prawidłowo dbamy o tryb życia, czy poświęcamy odpowiednią ilość czasu na odpoczynek, czy regularnie się odżywiamy oraz czy dostarczamy organizmowi ruch w ciągu dnia. Warto przeanalizować czy nie stosujemy leków które mogłoby obniżać naszą koncentrację, czy nie nadużywany alkoholu lub innych używek.  

Jakie leki na pamięć i koncentrację?  

Zatem co na lepszą pamięć i koncentrację? Otóż preparatów dostępnych w aptece jest wiele. Na początku zaleca się preparaty roślinne o ile nie są one przeciwwskazane. Rośliny korzystnie wpływające na poprawę pamięci i koncentracji to m.in. miłorząb japoński i żeń-szeń. Miłorząb poprawia mikrokrążenie mózgu przez co dotlenia komórki. Nie należy stosować preparatów z żeń-szenia w ciąży. Na problemy z pamięcią i koncentracją odpowiednie będą preparaty, w skład których wchodzą kwasy Omega-3 i Omega-6. Olej z wiesiołka zawiera niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe, które także warto brać na pamięć i koncentrację w celu jej poprawy. Inne leki na pamięć i koncentrację bez recepty to preparaty z lecytyną czy choliną. Lecytyna pozytywnie wpływa na funkcje poznawcze ponadto jest elementem budującym mózg i tkanki nerwowe. W celu poprawy pamięci i koncentracji u dzieci bezpiecznie będzie stosowanie magnezu niekoniecznie w preparatach dostępnych w aptekach ale nawet z dostarczanym pokarmem. Odpowiednio zbilansowana dieta wspomoże prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego. Chcąc poprawić pamięć i koncentrację należy włączyć do diety orzechy, ciemne pieczywo, ryby, rośliny strączkowe.

pixel