Darmowa dostawa od 299,00 zł
Do darmowej wysyłki brakuje Ci 299,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Leki na biegunkę

( ilość produktów: 50 )

Leki na biegunkę należą do podstawowego wyposażenia każdej domowej apteczki. Wszyscy o tym wiemy, ale często zastanawiamy się „co na biegunkę?”. Jakie leki na biegunkę dla dziecka, a jakie preparaty dla dorosłych?

Jakie leki na biegunkę?

Apteka internetowa oferuje dwa rodzaje preparatów na biegunkę – z jednej strony to tabletki i proszki stopujące zbyt częste wypróżnianie (np. węgiel aktywowany), z drugiej to szereg preparatów, które mają uregulować częstotliwość wypróżnień, uzupełnić elektrolity oraz odbudować zniszczoną florę bakteryjną jelit. W walce z dolegliwością, jaką jest biegunka, przyczyny mają duże znaczenie przy wyborze leczenia.

Co na biegunkę dla dzieci?

Najczęstsze przyczyny biegunki to: infekcja wirusowa lub zakażenie bakteryjne układu trawiennego, stres (przyczyny psychologiczne), biegunka po antybiotykach. Objawy biegunki to zwiększona częstość wypróżniania, ból brzucha i jelit, płynne stolce (czasami z domieszką krwi lub śluzu), czasami gorączka i osłabienie. Niektóre rodzaje rozwolnienia ustępują samoistnie, jednak przy intensywnej biegunce może dojść do odwodnienia organizmu wskutek utraty płynów. To stan niebezpieczny dla zdrowia, szczególnie gdy pojawi się biegunka u niemowlaka. U starszych dzieci można zastosować proszki do przygotowania zawiesiny oraz tabletki na biegunkę dla dzieci. Przy lekkiej biegunce zwykle stosowanie lekkostrawnej diety, nawadnianie organizmu obejmujące elektrolity na biegunkę jest wystarczające. Gdy objawy nasilają się, wówczas należy sięgnąć po leki na biegunkę, które szybko działają, łagodząc najbardziej dokuczliwe objawy. Szczególnie niebezpieczna jest biegunka u dziecka oraz u osób starszych, ponieważ odwadniają się one bardzo szybko. Szczególnie w tych przypadkach ważne jest szybkie włączenie preparatów z apteki, takich jak leki i elektrolity na biegunkę. Równie ważne jest włączenie preparatów mających na celu odbudowę i wzmocnienie flory bakteryjnej jelit, co pomaga w walce z rozwolnieniem. Probiotyki na biegunkę nie tylko pomagają zwalczać objawy, ale także łagodzą przebieg dolegliwości.

pixel