Darmowa dostawa od 299,00 zł
Do darmowej wysyłki brakuje Ci 299,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Higiena nosa - spray, aerozol, maść dla dzieci

( ilość produktów: 12 )

Odpowiednie nawilżanie i oczyszczanie noska u niemowląt i małych dzieci to ważne elementy profilaktyki przeciw infekcjom układu oddechowego. Nawilżone drogi oddechowe sprawniej usuwają wszelkie zanieczyszczenia, co zapobiega rozwojowi infekcji. Pielęgnacja noska u małych dzieci jest szczególnie ważna w okresie zimowym, gdy dziecko dużo przebywa w przesuszonym powietrzu.

Co do nawilżania noska u niemowląt?

Wodę morską do nosa można stosować u niemowląt od pierwszych dni życia. Hipoalergiczne izotoniczne rozwory wody morskiej w sprayu lub aerozolu to uniwersalne preparaty, które można wykorzystywać przez cały rok. Dla niemowląt warto wybierać wodę morską z aplikatorem tworzącym delikatną mgiełkę by nie uszkodzić delikatnej błony śluzowej u najmłodszych dzieci. W przypadku infekcji lub kataru można sięgnąć także po hipertoniczne roztwory wody morskiej, które pomagają usunąć zalegającą wydzielinę i udrażniają drogi oddechowe. Oprócz sprayu i aerozolu do nosa dla dzieci, przy katarze warta polecenia jest także maść majerankowa.

Oczyszczanie noska u niemowląt: aspiratory, odkurzacze do nosa

Małe dzieci nie potrafią wydmuchać nosa, dlatego obowiązkowym elementem domowej apteczki powinien być aspirator do nosa. Apteka internetowa oferuje wiele różnych produktów w tej kategorii. Najpopularniejsze i najskuteczniejsze (według opinii rodziców) są aspiratory do czyszczenia nosa podłączane do odkurzacza. Ich konstrukcja zapewnia odpowiednią redukcję siły ssącej, więc nie ma obaw o uszkodzenie delikatnego noska dziecka. Oczyszczacze do nosa podłączane do odkurzacza dokładnie czyszczą małe noski i pozwalają na zachowanie wysokiej higieny. Popularne są także aspiratory na wdech, o tyle wygodne, że można je stosować w każdej sytuacji, nie tylko w domu, nie wymagają bowiem podłączania do odkurzacza. W ich wypadku ważna jest częsta wymiana filtrów do aspiratora i jego dokładne mycie po każdym użyciu. Na rynku dostępne są także elektroniczne aspiratory do nosa z wymiennymi końcówkami, są one jednak znacznie droższe od oczyszczaczy do nosa na wdech lub podłączanych do odkurzacza.

pixel