Darmowa dostawa od 299,00 zł
Do darmowej wysyłki brakuje Ci 299,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Preparaty przeciwpotne - leki przeciw poceniu

( ilość produktów: 8 )

Nadmierne pocenie się to powszechny i  dosyć kłopotliwy problem. Przyczyn nadmiernej potliwości jest wiele, często to nadmierny stres, nerwowa sytuacja czy silne emocje. Najczęściej nadmierna potliwość ma związek ze zbyt wysoką temperaturą otoczenia, wówczas problemem stają się mokre plamy na ubraniach, a także nieprzyjemny zapach mający związek z rozwojem drobnoustrojów w okolicach nadmiernego pocenia się. Wzmożony wysiłek fizyczny, menopauza, a także niektóre choroby (cukrzyca, choroby nerek, otyłość, nadczynność tarczycy) także powodują intensywne pocenie się. Jednak z tym problemem można walczyć – apteka oferuje szereg preparatów pozwalających na skuteczną redukcję nadmiernego pocenia się.

Jak działają preparaty na pocenie się?

Preparaty na pocenie się działają wielokierunkowo, z jednej strony pozwalają na ograniczenie ilości wydzielanego potu, a z drugiej niwelują przykry zapach. Te sposoby na pocenie się pozwalają znacznie poprawić komfort życia na co dzień osób z nadmierną potliwością. Szczególnym problemem jest pocenie się stóp i dłoni, a także pocenie się pod pachami. Apteka oferuje szereg produktów na pocenie się stóp, w tym antyperspiranty do stóp, kremy na pocące się stopy, zasypki przeciw poceniu się, żele i talki. Na pocenie się pod pachami polecamy antyperspiranty roll-on, sztyfty, kremy, maści, spraye oraz blokery potu. Antyperspiranty w kremie świetnie sprawdzają się w przypadku nadmiernie pocących się dłoni, stóp i innych obszarów ciała. Do całego ciała apteka internetowa poleca odświeżające żele pod prysznic.

Jakie leki na nadmierną potliwość?

Tabletki na pocenie się pozwalają na redukcję ilości wydzielanego potu „od środka”. Preparaty doustne pozwalają na zmniejszenie pocenia się na całej powierzchni ciała, co jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które mają problem z nadmierną potliwością głowy, pleców czy twarzy. To miejsca, w których trudno jest zastosować inne preparaty. Tabletki na nadmierną potliwość mają właściwości przeciwpotne, zmniejszając także wydzielanie się potu w sytuacjach stresowych, działają dodatkowo antyalergicznie.

pixel