Leki na gorączkę
( ilość produktów: 39 )Leki przeciwgorączkowe to obowiązkowa pozycja w każdej domowej apteczce. Gorączka i przeziębienie mogą dopaść każdego z nas, nieuchronnie są objawem rozwijającej się choroby. Warto mieć w takich sytuacjach pod ręką kilka preparatów. Inne będą leki na gorączkę dla dzieci, inne dla dorosłych, po jeszcze inne preparaty warto sięgnąć przy rozwijającej się grypie lub przeziębieniu. Co na grypę i przeziębienie?
Leki na gorączkę: paracetamol, ibuprofen
Leki przeciwgorączkowe z apteki najczęściej oparte są na dwóch substancjach czynnych: są to leki z paracetamolem i leki z ibuprofenem. Choć oba rodzaje preparatów mają właściwości przeciwgorączkowe, to jednaj ich działanie jest nieco inne. Leki z paracetamolem na gorączkę mają także działanie przeciwbólowe. Można je podawać nawet dzieciom od pierwszych tygodni życia. Z kolei leki z ibuprofenem, oprócz działania przeciwgorączkowego, łagodzą także ból i działają przeciwzapalnie. Leki z ibuprofenem i paracetamolem są także polecane do stosowania jako leki na gorączkę dla niemowląt i dzieci. Apteka proponuje je w formie płynu lub zawiesiny do podania doustnego lub rozpuszczenia w mleku lub napoju.
Leki na gorączkę i przeziębienie
Przy pierwszych objawach przeziębienia lub grypy warto od razu sięgnąć po złożone preparaty, które łagodzą ból głowy, zmniejszają chrypkę i ból gardła, a także obniżają gorączkę i działają wzmacniająco. Leki na gorączkę przy przeziębieniu często oparte są na paracetamolu, dodatkowo zawierają wzmacniającą witaminę C o właściwościach uszczelniających naczynia krwionośne, a także inne substancje, które łagodzą ból gardła, zmniejszają opuchliznę błon śluzowych, zmniejszają wydzielanie (hamują katar). Te leki na przeziębienie poprawiają samopoczucie. Popularne postacie (i dobrze przyswajalne) tego rodzaju preparatów na gorączkę i przeziębienie to granulat lub proszek do przygotowania ciepłego płynu, tabletki, kapsułki i syropy. Te środki przeciwgorączkowe są zalecane do krótkotrwałego stosowania (maksymalnie kilka dni), jeśli po tym czasie nie dojdzie do poprawy, należy udać się do lekarza.