Zapraszamy do kontaktu telefonicznego od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 do 16:00+48 669 694 714
  • FERVEX granulat x 8 saszetek
  • FERVEX granulat x 8 saszetek
  • FERVEX granulat x 8 saszetek
  • FERVEX granulat x 8 saszetek

FERVEX granulat x 8 saszetek

bez recepty
  • Fervex to złożony produkt leczniczy stosowany w objawowym leczeniu schorzeń górnych dróg oddechowych. Łagodzi charakterystyczne objawy infekcji i stanów zapalnych jamy ustnej i nosogardzieli.
16,34 zł
/ szt. brutto + koszty wysyłki
Dodaj do ulubionych

FERVEX (500 mg + 200 mg + 25 mg ) granulat do sporządzania roztworu doustnego x 8 saszetek

Paracetamolum + Acidum ascorbicum + Pheniramini maleas

Fervex to preparat złożony, w skład którego wchodzą trzy substancje czynne o synergicznym działaniu łagodziącym objawy grypy i przeziębienia.
Za efekt przeciwbólowy i przeciwgorączkowy odpowiada paracetamol. Działa poprzez hamowanie aktywności ośrodkowej cyklooksygenazy, enzymu odpowiedzialnego za wytwarzanie czynników zwiększających ciepłotę ciała oraz pobudzających receptory bólowe. Związek ten nie posiada komponenty przeciwzapalnej.
Feniramina, wpływając na czynność układu współczulnego, zmniejsza przekrwienie i obrzęk błon śluzowych oraz ilość wydzieliny w obrębie jamy nosowej. Udrażnia przewody nosowe i ujścia zatok przynosowych oraz redukuje takie objawy jak łzawienie czy kichanie.
Witamina C ma właściwości wazoprotekcyjne - uszczelnia nabłonek naczyń krwionośnych, w tym kapilar błon śluzowych nosogardzieli - przez co ogranicza nadprodukcję wydzieliny w nosie i tym samym wysięk (katar). Poprawia ogólny stan tkanek, m.in. poprzez indukcję wytwarzania kolagenu, czym nieco spowalnia migrację patogenów w głąb ustroju. Ponadto, skraca czas utrzymywania się objawów przeziębienia i grypy.

Lek polecany dla dorosłych oraz młodzieży powyżej 15. roku życia. 

Wskazania

Krótkotrwałe, objawowe leczenie grypy, stanów grypopodobnych i przeziębienia.

Przeciwwskazania

  • Nadwrażliwość na substancje czynne lub którykolwiek z pozostałych składników leku.
  • Ciężka niewydolność nerek i/lub wątroby.
  • Jaskra z wąskim kątem przesączania.
  • Rozrost gruczołu krokowego z utrudnionym oddawaniem moczu. 
  • Zaparcia.
  • Wiek poniżej 15. roku życia.
  • Jednoczesne przyjmowanie innych preparatów leczniczych i suplementów diety zawierających paracetamol lub substancje zmniejszające aktywność ośrodkowego układu nerwowego.

Kobiety w ciąży i karmiące piersią przed zastosowaniem preparatu powinny skonsultować się z lekarzem.

Dawkowanie

Preparat do stosowania doustnego.
Zawartość saszetki rozpuścić w szklance zimnej lub ciepłej wody oraz spożyć bezpośrednio po przygotowaniu.

Dorośli i młodzież powyżej 15. roku życia: 1 saszetka 2 - 3 razy na dobę co 4 godziny (co najmniej).

Osoby z zaburzeniami czynności nerek (klirens kreatyniny poniżej 10 ml/min): przerwę między dawkami należy wydłużyć do 8 godzin.

Nie należy przekraczać zalecanych dawek leku Fervex. Całkowita dawka dobowa paracetamolu nie może być większa niż 4 gramy.
Jeżeli po 5 dniach stosowania leku Fervex nie zaobserwuje się poprawy lub dojdzie do pogorszenia stanu zdrowia, należy zgłosić się do lekarza.

Działania niepożądane

Paracetamol oraz feniramina mogą wchodzić w interakcje z innymi przyjmowanymi równocześnie lekami. Przed przyjęciem należy zapoznać się z listą substancji czynnych, na które może wpływać Fervex.

Podczas stosowania leku Fervex mogą wystąpić następujące objawy niepożądane:

  • nadmierne uspokojenie lub senność (bardziej nasilone w początkowym okresie leczenia);
  • suchość błon śluzowych, zaparcia, zaburzenia akomodacji, rozszerzenie źrenic, kołatanie serca, ryzyko zatrzymania moczu, niedociśnienie ortostatyczne, zaburzenia równowagi, zawroty głowy, zaburzenia pamięci lub koncentracji uwagi (częściej u osób w wieku podeszłym), zaburzenia koordynacji ruchowej, drżenia, splątanie, omamy, niepokój ruchowy, nerwowość, bezsenność; 
  • reakcje nadwrażliwości (rzadko): rumień, świąd, wyprysk plamica, pokrzywka, obrzęk, rzadziej obrzęk Quinckego (obrzęk warg, języka czy krtani), wstrząs anafilaktyczny;
  • zmiany w obrazie krwi.

Dodatkowe informacje

Lek Fervex może powodować senność, dlatego zaleca się zachować ostrożność podczas prowadzenia pojazdów i obsługi urządzeń mechanicznych.
Nie należy łączyć preparatu z alkoholem - etanol nasila depresyjne działanie feniraminy na ośrodkowy układ nerwowy oraz zwiększa toksyczny wpływ metabolitów paracetamolu na wątrobę.

Podmiot odpowiedzialny

Bristol-Myers Squib Polska Sp. z o. o., Al. Armii Ludowej 26, 00-609 Warszawa

Opinie użytkowników
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane



Kod producenta: 5909990363117
Parametry techniczne:
Postać:
gran.do sporz.roztw.doust.
,
opakowanie
Dawka:
500mg+200mg+25mg
Opakowanie:
8 sasz.
Lek na receptę:
nie

Dbamy o Twoją prywatność

Nasz Sklep wraz z Zaufanymi Partnerami przetwarza Twoje dane osobowe zbierane w Internecie np. IP Twojego urządzenia oraz informacje zapisywane za pomocą technologii służących do ich śledzenia i przechowywania, takich jak pliki cookies, sygnalizatory www lub innych podobnych technologii.

Pliki cookies wykorzystywane są w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności, a także w celach analitycznych, marketingowych, oraz aby dostosować treści do Twoich preferencji i zainteresowań w tym także do wyświetlania spersonalizowanych treści (reklamowych) oraz do poprawnego działania strony internetowej. Warunki przechowywania lub dostępu do cookie możesz określić w Twojej przeglądarce.

Klikając „ZGADZAM SIĘ, CHCĘ PRZEJŚĆ DO STRONY” wyrażasz zgodę na stosowanie ciasteczek zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki oraz na dostosowanie treści na stronie naszego Sklepu do Twoich preferencji, a także w celach statystycznych i marketingowych, w tym do wyświetlania spersonalizowanych treści (reklamowych). Zgodę możesz wycofać w dowolnym momencie poprzez usunięcie plików cookies z przeglądarki z danego urządzenia końcowego.

Jeżeli klikniesz „NIE WYRAŻAM ZGODY” - nie będzie możliwe wejście na stronę Sklepu.

NIE WYRAŻAM ZGODY
ZGADZAM SIĘ, CHCĘ PRZEJŚĆ DO STRONY
pixel