• FERVEX D granulat x 8 saszetek

FERVEX D granulat x 8 saszetek

  • Fervex D to złożony produkt leczniczy stosowany w objawowym leczeniu schorzeń górnych dróg oddechowych. Łagodzi charakterystyczne objawy infekcji i stanów zapalnych jamy ustnej i nosogardzieli.
12,83 zł
/ szt. brutto + koszty wysyłki
Dodaj do ulubionych

FERVEX D (500 mg + 200 mg + 25 mg ) granulat do sporządzania roztworu doustnego x 8 saszetek

Paracetamolum + Acidum ascorbicum + Pheniramini maleas

Fervex D to preparat złożony, w skład którego wchodzą trzy substancje czynne o synergicznym działaniu łagodzącym objawy grypy i przeziębienia. 

Za efekt przeciwbólowy i przeciwgorączkowy odpowiada paracetamol. Działa poprzez hamowanie aktywności ośrodkowej cyklooksygenazy, enzymu odpowiedzialnego za wytwarzanie czynników zwiększających ciepłotę ciała oraz pobudzających receptory bólowe. Związek ten nie posiada komponenty przeciwzapalnej.
Feniramina, wpływając na czynność układu współczulnego, zmniejsza przekrwienie i obrzęk błon śluzowych oraz ilość wydzieliny w obrębie jamy nosowej. Udrażnia przewody nosowe i ujścia zatok przynosowych oraz redukuje takie objawy jak łzawienie czy kichanie.
Witamina C ma właściwości wazoprotekcyjne - uszczelnia nabłonek naczyń krwionośnych, w tym kapilar błon śluzowych jamy nosowej - przez co ogranicza nadprodukcję wydzieliny w nosie i tym samym zmniejsza wysięk (katar). Poprawia ogólny stan tkanek, m.in. poprzez indukcję wytwarzania kolagenu, czym nieco spowalnia migrację patogenów w głąb ustroju. Ponadto, skraca czas utrzymywania się objawów przeziębienia i grypy.

Fervex D jest polecany dla dorosłych oraz młodzieży powyżej 15. roku życia. Może być stosowany przez diabetyków.

Wskazania

Krótkotrwałe, objawowe leczenie grypy, stanów grypopodobnych i przeziębienia.

Przeciwwskazania

  • Nadwrażliwość na substancje czynne lub którykolwiek z pozostałych składników leku.
  • Ciężka niewydolność nerek i/lub wątroby.
  • Jaskra z wąskim kątem przesączania.
  • Rozrost gruczołu krokowego z utrudnionym oddawaniem moczu. 
  • Zaparcia.
  • Wiek poniżej 15. roku życia.
  • Fenyloketonuria (obecność aspartamu).
  • Jednoczesne przyjmowanie innych preparatów leczniczych i suplementów diety zawierających paracetamol lub substancje zmniejszające aktywność ośrodkowego układu nerwowego.

Kobiety w ciąży i karmiące piersią przed zastosowaniem preparatu powinny skonsultować się z lekarzem.

Dawkowanie

Preparat do stosowania doustnego.
Zawartość saszetki rozpuścić w szklance zimnej lub ciepłej wody oraz spożyć bezpośrednio po przygotowaniu.

Dorośli i młodzież powyżej 15. roku życia:
1 saszetka 2 - 3 razy na dobę co 4 godziny (co najmniej).

Osoby z zaburzeniami czynności nerek (klirens kreatyniny poniżej 10 ml/min):
przerwę między dawkami należy wydłużyć do 8 godzin.

Nie należy przekraczać zalecanych dawek leku Fervex D. Całkowita dawka dobowa paracetamolu nie może być większa niż 4 gramy.
Jeżeli po 5 dniach stosowania preparatu nie zaobserwuje się poprawy lub dojdzie do pogorszenia stanu zdrowia, należy zgłosić się do lekarza.

Działania niepożądane

Paracetamol oraz feniramina mogą wchodzić w interakcje z innymi przyjmowanymi równocześnie lekami. Przed zastosowaniem należy zapoznać się z listą substancji czynnych, na które może wpływać Fervex D.

Produkt leczniczy Fervex D może powodować wystąpienie następujących objawów niepożądanych:

  • nadmierne uspokojenie lub senność (bardziej nasilone w początkowym okresie leczenia);
  • suchość błon śluzowych, zaparcia, zaburzenia akomodacji, rozszerzenie źrenic, kołatanie serca, ryzyko zatrzymania moczu, niedociśnienie ortostatyczne, zaburzenia równowagi, zawroty głowy, zaburzenia pamięci lub koncentracji uwagi (częściej u osób w wieku podeszłym), zaburzenia koordynacji ruchowej, drżenia, splątanie, omamy, niepokój ruchowy, nerwowość, bezsenność; 
  • reakcje nadwrażliwości (rzadko): rumień, świąd, wyprysk plamica, pokrzywka, obrzęk, rzadziej obrzęk Quinckego (obrzęk warg, języka czy krtani), wstrząs anafilaktyczny;
  • zmiany w obrazie krwi.

Dodatkowe informacje:

Lek Fervex D może powodować senność, dlatego zaleca się zachować ostrożność podczas prowadzenia pojazdów i obsługi urządzeń mechanicznych.
Nie należy łączyć preparatu z alkoholem - etanol nasila depresyjne działanie feniraminy na ośrodkowy układ nerwowy oraz zwiększa toksyczny wpływ metabolitów paracetamolu na wątrobę.

Podmiot odpowiedzialny

Bristol-Myers Squib Polska Sp. z o. o., Al. Armii Ludowej 26, 00-609 Warszawa

Opinie użytkowników
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
Kod producenta: 5909990851010
Parametry techniczne:
Postać:
gran.do sp.roztw.doust.
,
opakowanie
Dawka:
0,5g+0,2g+0,025g
Opakowanie:
8 sasz.
Lek na receptę:
nie

Prezentowane na stronach serwisu opakowania produktów mają wyłącznie charakter informacyjny i rzeczywiste opakowania mogą różnić się od prezentowanych. Apteka dokłada wszelkich starań, aby opisy i wygląd umieszczonych na stronach serwisu Produktów i ich opakowań były zgodne z rzeczywistością. W żadnym jednak wypadku Apteka nie ponosi odpowiedzialności za błędne lub mylące podanie parametrów i właściwości Produktów lub też zmianę charakterystyki Produktu lub jego opakowania przez producenta.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel