• SARIDON x 20 tabletek

SARIDON x 20 tabletek

bez recepty
  • Złożony produkt leczniczy, którego składniki wykazują synergizm w zwalczaniu dolegliwości bólowych, gorączki i innych objawów na tle zapalnym.
17,77 zł
/ szt. brutto + koszty wysyłki
s
Dodaj do ulubionych

SARIDON (250 mg + 150 mg + 50 mg) x 20 tabletek

Paracetamolum + Propyphenazonum + Coffeinum

Saridon to lek złożony o skojarzonym działaniu składników. Paracetamol i propyfenazon razem wywierają 
działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowo i przeciwzapalne. Oba związki zmniejszają aktywność cyklooksygenazy, przy czym pierwszy działa wyłącznie ośrodkowo i nie posiada komponenty ograniczającej stany zapalne. Dodatek niewielkiej dawki kofeiny powoduje nasilenie wchłaniania paracetamolu, a co za tym idzie - jego aktywności biologicznej. Ponadto, substancja ta wywiera pomocniczy wpływ w naczyniowych bólach głowy.

Wskazania

  • Ból głowy, zęba, miesiączkowy, pooperacyjny, reumatyczny.
  • Ból i gorączka związane z przeziębieniem i grypą.

Przeciwwskazania

  • Nadwrażliwość na propyfenazon, paracetamol, kofeinę lub którykolwiek z pozostałych składników leku.
  • Nadwrażliwość na pirazolony i pochodne tych związków albo na kwas acetylosalicylowy lub inny lek z grupy NLPZ.
  • Wystąpienie w przeszłości duszności, napadu astmy oskrzelowej, obrzęku błony śluzowej nosa, reakcji skórnej lub innego rodzaju odczynu alergicznego po zastosowaniu dowolnego leku z grupy NLPZ.
  • Ciężka niewydolność wątroby, nerek.
  • Wrodzony niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej lub nabyta methemoglobinemia.
  • Ostra porfiria wątrobowa.
  • Wiek poniżej 12. roku życia.
  • Przyjmowanie innych preparatów zawierających paracetamol.
  • Długotrwałe stosowanie w chorobie Gilberta, zaburzeniach hematopoezy itd.

Kobiety w ciąży i karmiące piersią przed zastosowaniem preparatu powinny skonsultować się z lekarzem.

Dawkowanie

Preparat do stosowania doustnego.
Tabletkę popić 100 ml (ok. pół szklanki) niegazowanej wody. Nie rozgryzać, nie dzielić, nie żuć, nie ssać.

Dorośli i młodzież powyżej 16. roku życia:
1 - 2 tabletki w ciągu doby.

Dzieci w wieku 12 - 16 lat:
1 tabletka na dzień.
Nie przyjmować leku dłużej niż 7 dni.

Działania niepożądane

Substancje czynne wchodzą w interakcje z różnymi przyjmowanymi jednocześnie lekami. Przed zastosowaniem preparatu należy zapoznać się z listą substancji czynnych, na które ów (z wzajemnością) wpływa.

Jak każdy lek, Saridon może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. Zazwyczaj obserwuje się:

  • reakcje uczuleniowe, pokrzywka, rumień, wysypka;
  • nudności, wymioty, zaburzenia trawienia;
  • zmiany w obrazie krwi;
  • zawroty głowy, senność;
  • kołatanie serca, przyspieszenie akcji serca, zwiększone ciśnienie krwi;
  • nagłe zaczerwienienie; 
  • skurcz oskrzeli u pacjentów z nadwrażliwością na kwas acetylosalicylowy i inne leki z grupy NLPZ.

Dodatkowe informacje

Długotrwałe przyjmowanie paracetamolu z innymi środkami przeciwbólowymi może prowadzić do
trwałego uszkodzenia nerek i ryzyka wystąpienia niewydolności nerek. Ponadto, przewlekłe stosowanie tej substancji czynnej może również skutkować ciężką niewydolnością wątroby.

Podmiot odpowiedzialny

Bayer Sp. z o.o., Al. Jerozolimskie 158, 02-326 Warszawa

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Opinie użytkowników
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane



Kod producenta: 5909990095629
Parametry techniczne:
Postać:
tabl.
,
opakowanie
Dawka:
0,25g+0,15g+0,05g
Opakowanie:
20 tabl.
Lek na receptę:
nie

Dbamy o Twoją prywatność

Nasz Sklep wraz z Zaufanymi Partnerami przetwarza Twoje dane osobowe zbierane w Internecie np. IP Twojego urządzenia oraz informacje zapisywane za pomocą technologii służących do ich śledzenia i przechowywania, takich jak pliki cookies, sygnalizatory www lub innych podobnych technologii.

Pliki cookies wykorzystywane są w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności, a także w celach analitycznych, marketingowych, oraz aby dostosować treści do Twoich preferencji i zainteresowań w tym także do wyświetlania spersonalizowanych treści (reklamowych) oraz do poprawnego działania strony internetowej. Warunki przechowywania lub dostępu do cookie możesz określić w Twojej przeglądarce.

Klikając „ZGADZAM SIĘ, CHCĘ PRZEJŚĆ DO STRONY” wyrażasz zgodę na stosowanie ciasteczek zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki oraz na dostosowanie treści na stronie naszego Sklepu do Twoich preferencji, a także w celach statystycznych i marketingowych, w tym do wyświetlania spersonalizowanych treści (reklamowych). Zgodę możesz wycofać w dowolnym momencie poprzez usunięcie plików cookies z przeglądarki z danego urządzenia końcowego.

Jeżeli klikniesz „NIE WYRAŻAM ZGODY” - nie będzie możliwe wejście na stronę Sklepu.

NIE WYRAŻAM ZGODY
ZGADZAM SIĘ, CHCĘ PRZEJŚĆ DO STRONY
pixel