Frebini Energy DRINK o smaku truskawkowym 4 x 200ml
Frebini Energy DRINK o smaku truskawkowym 4 x 200ml
Żywność specjalnego przeznaczenia medycznego
Frebini Energy DRINK o smaku truskawkowym to żywność specjalnego przeznaczenia medycznego do stosowania u dzieci od 1 roku życia, w szczególności w przypadku dzieci niedożywionych lub zagrożonych niedożywieniem, wykazujących zwiększone zapotrzebowanie na energię – na przykład podczas długotrwałej rekonwalescencji czy walki z chorobą.
Sposób użycia:
Dawkowanie powinno być ustalane przez personel medyczny w zależności od indywidualnego zapotrzebowania pacjenta.
Zalecane podawanie w żywieniu uzupełniającym to 1-3 butelki na dobę, natomiast w całkowitym: 1-3 lata: 3-5 butelek na dobę, 4-6 lat: 5-6 butelek na dobę, 7-10 lat: 6-7 butelek dobę, 11-12 lat: 7-8 butelek nad dobę.
Ważne informacje: Należy stosować pod nadzorem lekarza. Preparat jest odpowiedni również jako jedyne źródło pożywienia. Nie należy podawać go dzieciom poniżej 1 roku życia oraz dorosłym. Produkt nie jest przeznaczony do stosowania u chorych na galaktozemię. Podczas stosowania należy zapewnić odpowiednią podaż płynów. Uwaga: preparat nadaje się wyłącznie do podawania drogą jelitową. Nie jest przeznaczony do żywienia pozajelitowego
- Produkt przechowywać w temperaturze pokojowej
- Po otwarciu opakowanie można przechowywać w lodówce maksymalnie przez 24 godziny
- Pić powoli
- Najlepiej podawać preparat schłodzony!
- Może być stosowany jako jedyne lub tylko dodatkowe źródło substancji odżywczych, zarówno w okresie choroby czy rekonwalescencji, jak i w okresie wzmożonego rozwoju dziecka.
Frebini Energy DRINK:
• dostarcza energii w smacznej i bardzo wygodnej formie – równowartość jednej butelki to aż 300 kcal, co w zależności od wieku dziecka może pokrywać nawet 20% dziennego zapotrzebowania
• jest klinicznie wolny od laktozy, bezglutenowy oraz nie zawiera syropu glukozowego - jest bezpieczny nawet dla dzieci z nietolerancją
• zawiera taurynę, karnitynę, inozytol oraz wszystkie witaminy, oraz minerały niezbędne do prawidłowego rozwoju organizmu dziecka.
Dodatkowe informacje: Niedożywienie zagraża nie tylko dorosłym, borykającym się z ciężkimi chorobami, na przykład nowotworowymi czy też różnymi schorzeniami o podłożu neurologicznym. W dużej mierze problem dotyczy również dzieci i młodzieży. W trakcie leczenia, zwłaszcza jeśli jest ono długotrwałe, u młodego pacjenta może wystąpić niechęć do jedzenia. Osłabiony pacjent niechętnie przyjmuje posiłki, co skutkuje niedoborami składników odżywczych w organizmie, w efekcie jeszcze bardziej go osłabiając. Utrata apetytu może być także efektem przyjmowanych leków lub stresu związanego z leczeniem, lub pobytem w szpitalu.