Darmowa dostawa od 299,00 zł
Do darmowej wysyłki brakuje Ci 299,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Odżywki dla dzieci, mleko modyfikowane

( ilość produktów: 33 )

Karmienie piersią, jeśli to możliwe, powinno trwać według zaleceń minimum 6 miesięcy. Korzystne jest utrzymanie laktacji do 1. roku życia dziecka i stopniowe włączanie innych pokarmów i urozmaicanie diety. Jednak karmienie piersią nie zawsze jest możliwe, dlatego w takim przypadku zalecane jest karmienie mlekiem modyfikowanym specjalnie do tego przeznaczonym.  

Mleko modyfikowane dla niemowląt – jak wybrać?  

W aptekach dostępnych jest wiele różnych mlek modyfikowanych w zależność od potrzeb dziecka i dostosowanych odpowiednio do jego wieku. Mleko modyfikowane jest otrzymywane z mleka krowiego zawierające składniki odżywcze m.in. białko, tłuszcze, węglowodany, witaminy i minerały potrzebne do prawidłowego rozwoju dziecka. Dodatkowo mogą być wzbogacone w takie związki jak: L-karnityna, inozytol, cholina, nukleotydy, LCPUFA, probiotyki Bifidus.  

Mleko dla niemowląt: początkowe, następne, dla alergików, HA, Comfort, AR, Pepti  

Wśród mlek modyfikowanych można wyróżnić:  

Mleko początkowe - przeznaczone dla dzieci do 6 miesiąca życia. Mleko to jest przeznaczone dla zdrowych niemowląt, które z różnych przyczyn nie mogą być karmione piersią. Mleko to zawiera składniki odżywcze takie jak białko, tłuszcze, węglowodany, witaminy i minerały potrzebnego do prawidłowego rozwoju dziecka.  

Mleko następne - przeznaczone jest od 6 miesiąca życia i również skierowane jest dla dzieci zdrowych, zawiera niezbędne składniki odżywcze do prawidłowego rozwoju psychofizycznego.  

Mleko typu junior 3 i 4 przeznaczone jest odpowiednio dla dzieci powyżej 1. roku życia i powyżej 2. roku życia. 

Preparaty specjalistyczne przeznaczone dla niemowląt o specjalnych potrzebach żywienia:

  • Mleko HA jest to mleko hipoalergiczne, bezglutenowe dla niemowląt ze skłonnością do alergii. Mleko specjalistyczne typu HA wzbogacone jest bezglutenową skrobię, dzięki czemu dziecko szybciej się najada.
  • Mleko AR jest to mleko przeciw ulewaniu się dla niemowląt. Zapobiega ulewania, dzięki zawartości mączki z chleba świętojańskiego, która gęstnieje podczas trawienia.
  • Mleko COMFORT to mleko modyfikowane przeznaczone dla niemowląt z dokuczliwą kolką i zaparciami. Zawiera zhydrolizowane białko i obniżony poziom laktozy, dzięki czemu jest mlekiem lekkostrawnym.
  • Mleko modyfikowane przeznaczone dla wcześniaków
  • Mleko Pepti MCT i Pepti DHA mleko modyfikowane przeznaczone dla niemowląt w przypadku przewlekłych biegunek opornych na leczenie, z alergią na białko pokarmowe  

Wybór odpowiedniego mleka dla dziecka zaleca się skonsultować z lekarzem.

pixel