MEGAPAR 500 mg x 24 tabletki musujące
- Produkt leczniczy o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym.
MEGAPAR 500 mg x 24 tabletki musujące
Paracetamolum
Produkt leczniczy o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym, zwalczający łagodne i umiarkowane dolegliwości. Zawiera paracetamol - substancję czynną bezpieczną dla błony śluzowej żołądka, nieobciążoną efektami niepożądanymi typowymi dla niesteroidowych leków przeciwzapalnych.
Megapar - wskazania
- Bóle: głowy, zębów, gardła, mięśni, kręgosłupa.
- Ból menstruacyjny.
- Nerwoból.
- Objawy przeziębienia i grypy wraz z gorączką.
Megapar - przeciwwskazania
- Nadwrażliwość na paracetamol lub którykolwiek z pozostałych składników leku.
- Choroba alkoholowa.
- Ciężka niewydolność wątroby lub nerek.
- Zespół Gilberta.
- Odwodnienie lub niedożywienie, anoreksja.
- Ciężka infekcja, sepsa.
- Jednoczesne przyjmowanie innych preparatów z paracetamolem.
- Wiek poniżej 12. roku życia.
Kobiety w ciąży i karmiące piersią przed zastosowaniem preparatu powinny skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.
Megapar - dawkowanie
Preparat do stosowania doustnego.
Tabletkę rozpuścić w szklance wody. Wypić bezpośrednio po przygotowaniu.
Dorośli i młodzież powyżej 16. roku życia:
1-2 tabletki musujące co 4-6 godzin.
Maksymalna dawka dobowa: 8 tabletek (4 g paracetamolu).
Młodzież w wieku 12-15 lat:
1 tabletka co 4-6 godzin.
Maksymalna dawka dobowa: 4 tabletki.
Nie przekraczać zalecanych dawek.
Jeśli po 3 dniach objawy nie ustąpią lub ulegną nasileniu, należy zgłosić się do lekarza.
Megapar - działania niepożądane
Przed zastosowaniem produktu należy zapoznać się z jego potencjalnymi interakcjami z innymi substancjami czynnymi.
Z rzadka Megapar może wywołać reakcję alergiczną, a u osób szczególnie wrażliwych - wstrząs anafilaktyczny. Dolegliwości z reguły dotyczą układu oddechowego i skóry.
Megapar - dodatkowe informacje
- Przyjmowanie paracetamolu w dawce powyżej 4 g na dobę może przyczynić się do uszkodzenia wątroby.
- Nie należy łączyć leku z alkoholem ani zażywać go na tzw. "kacu".
- Paracetamol może zmieniać wyniki badań na stężenie kwasu moczowego i glukozy we krwi.
- Megapar zawiera sód i sorbitol.
Podmiot odpowiedzialny
Accord Healthcare Polska Sp. z o.o., ul. Taśmowa 7, 02-677 Warszawa
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.