• LAREMID 2 mg x 10 tabletek

LAREMID 2 mg x 10 tabletek

  • Silnie i długo działający lek przeciwbiegunkowy.
6,49 zł
/ szt. brutto + koszty wysyłki
Dodaj do ulubionych

LAREMID 2 mg x 10 tabletek

Loperamidi hydrochloridum

Substancją czynną produktu leczniczego Laremid jest loperamid o właściwościach przeciwbiegunkowych. Związek jest pochodną opioidową, ale nie wywiera wpływu ośrodkowego. Powoduje zahamowanie aktywności motorycznej jelit, przez co wydłuża czasu pasażu treści pokarmowej. Dodatkowo, zmniejsza przepuszczalność ścian dla wody i elektrolitów, przez co przeciwdziała upłynnianiu stolca. Sumarycznym efektem działania loperamidu jest zmniejszenie częstość i liczby wypróżnień.

Laremid - wskazania

  • Ostra i przewlekła biegunka.
  • Pomocniczo w przypadku przetoki jelita krętego.

Laremid - przeciwwskazania

  • Nadwrażliwość na loperamid lub którykolwiek z pozostałych składników leku.
  • Choroby tj.: ostra czerwonka z krwią w kale i gorączką, ostra faza wrzodziejącego zapalenia jelita grubego, ostra biegunka bakteryjna, polekowe rzekomobłoniaste zapalenie okrężnicy.
  • Nietolerancja niektórych cukrów.
  • Wiek poniżej 6. roku życia.

Kobiety w ciąży i karmiące piersią przed zastosowaniem preparatu powinny skonsultować się z lekarzem.

Laremid - dawkowanie

Preparat do stosowania doustnego.
Tabletkę popić 100 ml (ok. pół szklanki) niegazowanej wody. Nie rozgryzać, nie dzielić, nie żuć, nie ssać.

Ostra biegunka

Przewlekła biegunka


Dawkę podtrzymującą należy przyjmować do momentu uzyskania 1-2 normalnych stolców na dzień.

Dawka maksymalna loperamidu wynosi 8 tabletek (16 mg) na dobę dla dorosłych. U dzieci jest ona dostosowana do wagi i wynosi 3 tabletki/20 kg m.c./dobę.

Nie przekraczać zalecanych dawek.
Jeśli po 2 dniach objawy nie ustąpią lub ulegną nasileniu, należy zgłosić się do lekarza.

Laremid - działania niepożądane

Dotychczas nie stwierdzono interakcji produktu z innymi substancjami czynnymi.

Jak każdy lek, Laremid może powodować efekty niepożądane, choć nie u każdego one wystąpią. Odnotowano bardzo rzadkie przypadki reakcji skórnych (wysypka, pokrzywka, świąd), dolegliwości żołądkowo jelitowych (przy wzdęciach i zaparciach odstawić preparat!), zawrotów głowy, senności.

Laremid - dodatkowe informacje

W czasie stosowania leku mogą wystąpić takie objawy jak zmęczenie, zawroty głowy, senność, dlatego należy zachować ostrożność podczas prowadzenia pojazdów lub obsługi maszyn.

Podmiot odpowiedzialny

Zakłady Farmaceutyczne Polpharma S.A., ul. Szypowskiego 1, 39-460 Nowa Dęba

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Opinie użytkowników
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
Kod producenta: 5909990011445
Parametry techniczne:
Postać:
tabl.
,
opakowanie
Dawka:
2 mg
Lek na receptę:
nie
Opakowanie:
10 tabl. (blister)

Prezentowane na stronach serwisu opakowania produktów mają wyłącznie charakter informacyjny i rzeczywiste opakowania mogą różnić się od prezentowanych. Apteka dokłada wszelkich starań, aby opisy i wygląd umieszczonych na stronach serwisu Produktów i ich opakowań były zgodne z rzeczywistością. W żadnym jednak wypadku Apteka nie ponosi odpowiedzialności za błędne lub mylące podanie parametrów i właściwości Produktów lub też zmianę charakterystyki Produktu lub jego opakowania przez producenta.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel